Kız Çocuğu Sahibi Olmak İçin Dua (Çok Etkili)

07.01.2024
19.202
Kız Çocuğu Sahibi Olmak İçin Dua (Çok Etkili)

Her şeyden önce Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin. Çocuklarımızın cinsiyeti konusunda bazen seçici olabiliyoruz, bazen de ilk doğan çocuk erkek olunca ikinci çocuğumuzun kız olmasını isteyebiliriz. Kız çocuğu sahibi olmak için dua konusunda sizler için faydalı bir konu hazırladık.

Dua da Çocuk İstemek Günah Mıdır? 

Her şey Allah-u Teala’nın takdiri altındadır. Kaderin acısı, tatlısı olmaz. Kader Allah-ü Teala’nın ezelde olacak şeyleri bilmesidir. Kaza ise zamanı gelince kaderde bulunan şeyleri yaratmasıdır.

Çocuğun olup olmaması da Allah’ın takdirine bağlıdır. Eğer hakkınızda hayırlı ise Rabbimiz verecek, nasip edecektir. Eğer hakkımızda hayırlı değilse ve yine de isterseniz büyük imtihanlardan geçebilir ve kaldıramayabilirsiniz. O yüzden her şeyi Allah-ü Teala’nın takdirine bırakmalıyız. Çocuk istemek her insanın hakkıdır. Çocuk bir ailelerinin ya da bir başkalarının ahiret ve dünya felaketine sebep olabilir. Ne olursa olsun çocuk olmasını dilemeyelim yoksa büyük imtihan yaşayabiliriz, mutlaka hayırlı olanını Allah-ü Teala dan istemeliyiz. Eğer gerçekten yürekten, gönülden istersek ise “Ya Rabbi çocuk hakkımda hayırlı ise nasip et.” diye dua etmemiz daha hayırlı olacaktır.

 Kur’an-ı kerim in anlamında buyuruluyor ki:

 (Hoşlanmadığınız şey sizin iyiliğinize; sevdiğiniz şey de, kötülüğünüze olabilir. Siz bilmezsiniz, Allah bilir.) [Bekara 216]

Yani şer gördüğümüz de hayır, hayır olarak gördüğümüzde de şer olabilir. Bu yüzden hiçbir şey için insanoğlu kendini yıpratmamalı, varlığını Allah’a adamalıdır. Dinimiz de çocuk imtihan demektir. Herkes çocuğun imtihanından yüzü ak çıkamıyor. Görüyoruz ki her gün haberlerde katliamlar olabiliyor. Bu yüzden ahiretinizi düşünüp kendinizi yıpratmayın ve ” Allah’ım alan da sen veren de sensin. Eğer vermişsen merhametinden, şefkatinden, almışsan hakkımda hayırlı olanı bildiğinden yine merhametinden şefkatinden.” Nasıl ki annelerimiz bizlerin üzülmesini istemezse, gözümüzden bir damla yaş gelsin istemezse Şefkat duygusunun kaynağı olan Rabbimiz asla bizim üzülmemizi istemez.

Kız Çocuk Sahibi Olmak İçin Edilecek Dua

Kız evladı olmasını isteyen aileler şu duaları okumalıdır:

1- İstiğfar okumalı yani bol bol tövbe etmeli

İstiğfar edileceği zaman yüz defa (Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh) demeli ve anlamını düşünerek yüreğinize gönlünüze sindirerek söylemeli ve bunu çocuk istediğiniz için değil de “rabbim beni bağışla benim senden başka gideceğim kapım yok senin ise benim gibi çok günahkar kulun var rabbim tüm günahlarını affettiğin kullar hürmetine benim de günahlarımı affet ve tertemiz olayım ve sana layık kul olayım” niyetiyle söylemeniz daha samimi daha içtendir.

Kız Çocuğu Sahibi Olmak İçin Dua

Kız Çocuğu Sahibi Olmak İçin Dua

Düşünün ki evladınız sizden anne ben şeker istiyorum bu yüzden benim tüm yaramazlıklarımı affet ve bana şeker al derse ne yaparsınız? yine de alırsınız ama derse ki anne ben bugüne kadar çok hata yaptım ve istediğin gibi bir evlat olamadım. sen beni istediğin gibi bir evlat yap ve eğer hak ettiğimi düşünürsen bana şeker al derse ne yapardınız ? Karar sizin.

2- İsteğinize kavuşmak için, iki rekat namaz kılıp (istihare/hacet namazları) Allah’ım ben senden bana hayırlı olanı istiyorum. Hakkımda hayırlı çocuk sahibi olmaksa sen kaç yaşıma gelirsem geleyim verirsin eğer hakkımda hayırlı değilse hiç verme rabbim. SEN ALİM olansın SEN RAHMAN olansın diyerek sağ tarafınıza, başınız kıbleye denk gelecek şekilde kalbinizin ritminde Allah-ü Teala’nın isimlerinizi sadece rabbinizi düşünerek zikretmeniz gerekiyor. Rüyanızı ise Gebze de Allah dostu olan Hanife Ceylan a ön yargısız bir şekilde anlatmanız gerekiyor.

3- Namaz kılmayıp namaz vaktinde gafil gafil dizilere bakıp sonra yiyip içip yatanların hayvandan farkı nedir? haram işleyenin ve kalbi gafil olanın duası kabul olur mu? Bir şeye kavuşmak isteyen, o şeyin sebebine yapışmalıdır. Tıp ki Allah rızasını kazanmak için Allah’ın en sevdiği kulu olmak için kendi mürşidimizi, bize atanmış Allah dostunu bulmamız gerektiği gibi. Mürşidimizi, bize Allah katından görevlendirilmiş mürşidi bulmak için ise hacet namazı kılmak en güzelidir.

Kız çocuğa sahip olmak için “Allahumme inni uridu minke binten salimeten saliheten. Rabbena tekabbel duai.” duası okunabilir. “Allah’ım, senden sağlıklı ve saliha bir kız istiyorum. Rabbimiz, duamı kabul et.”

”Allah’ım, senden erkek veya kız çocuğu istiyoruz. Ama sen daha iyi bilirsin. Hakkımızda hangisi hayırlı ise onu ver.” denilebilir.

Kızın Olması İçin Okunacak Ayet

Dinimizde kız veya erkek çocuğun olması için okunacak ayet okunması veya belirli bir dua etmenin kız veya erkek çocuğunun olması için kesin bir çözüm olduğuna dair belirgin bir öneri veya ayet bulunmamaktadır.

Dinimizde dua etmek, Allah’a yönelmek ve isteklerimizi O’na iletmek önemlidir. Ancak çocuk sahibi olmak veya birinin cinsiyetini belirlemek gibi konularda spesifik bir dua veya ayetin garantili sonuç vereceği konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, Allah’a dua etmeli, O’ndan çocuk sahibi olmayı istemeli ve hayırlısını dileyerek dualarını iletmelidirler. Ancak çocuk sahibi olma konusu Allah’ın takdiriyle gerçekleşir. Dualarımızı samimiyetle yapmak, belirli ayetler okumak veya dualar etmek, bu süreci kolaylaştırabilir ancak kesin sonuçlar garantilenmez. Bu nedenle çiftlerin birlikte sabırlı olmaları ve Allah’ın takdirine teslim olmaları önemlidir.

Kız Çucuğu Sahip Olmak İçin Okunacak Zikirler

kız çocuğu olması için zikirler

kız çocuğu olması için zikirler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Barış dedi ki:

    Her zaman bir kız çocuğum olmasını istemişimdir. Bu faydalı bilgileri bizlere sunduğunuz için teşekkürler

  2. Aykut dedi ki:

    Allah’tan bu dünyadaki yegane duam bu. Öncelikle sağlıklı olsun; kalbimizde gönlümüzdeki yeri daimi olur.