Allahtan Hayırlı Kısmet Dilemek İçin Dua

Allahtan Hayırlı Kısmet Dilemek İçin Dua

Allah hiçbir kulunu tek bırakmamıştır. Allahtan hayırlı kısmet dilemek için dua son derece önemlidir. Kimin kim için yazıldığını kul bilemez ancak Allah her şeyi ezelde Elest aleminde belirlemiştir. Yalnızlık sadece Allah’a mahsustur. Bu sebeple kişiler hayırlı olanı beklemelidir. Evlilik nasibi kimi insanda erken yaşlarda ortaya çıkarken kimi insanda geç tezahür etmektedir. Bu sebeple kişi hakkında hayırlı olanı ancak Allahtan isteyerek bulabilmektedir.

Allahtan Hayırlı Kısmet Dilemek İçin Dua

“Velleżîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ veżurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lilmuttekîne imâmâ”

“Onlar: “Ey Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve zürriyetimizden gözümüzü aydınlatacak, gönlümüzü sevindirecek sâlih kimseler ihsân eyle! Bizi takvâ sahiplerine önder yap!” diye duâ ederler.”

Kimi insanlar ilişki yaşamakta olup ilişkiyi evlilikle sonuçlandıramamakta ve ayrılmaktadır. İlişkide yaşanılan ciddi sorunlar bazen kişilere önemli sinyaller vermektedir. Ancak kişiler bunları daha sonra düzelir algılayarak ilişkilerini kurtarma ve devam ettirme eğilimindedir. Oysa ki yaratan bir vesile ile olacakları kişiye göstermektedir. Allahtan hayırlı kısmet dilemek için dua etmek bitmesi gerekenin bitmesine, gerçek olanın ise hayatımıza girmesine neden olur. Bu yüzden Allahtan her zaman için hayırlısını dilemek gerekir. Mutsuz bir evlilik yaşayacağına kişinin bekar olması çok daha huzur vericidir.

Pek çok hayırlı kısmet duası vardır. Bunlar insanların tecrübesi ile onaylanmış ve tavsiye edilmiştir. Hayırlı kısmet kişinin evlenmesi ile sonuçlanacağı gibi mutluluk ve huzur verir. Kişi hayırlı kısmeti ile diğer yarısı ile tanışır. Hayırlı olan kısmetinizi hayatınıza çekmek adına Furkan suresinin 74. Ayeti oldukça açık ve tesirlidir.

Bekarlar için Kısmet Açma Duaları

Bekarlar için kısmet açma duaları hayırlı olan için okunur. Kadın ya da erkek hayırlı bir evlilik yapabilmek adına kısmet açma duaları okuması çok faydalıdır. Bazı duaların tesiri o kadar kuvvetlidir ki kişinin bir anda kısmeti çıkabilmektedir. Özellikle rahman suresi abdestli olarak okunduğunda kişinin hayırlı olanı bulmasında etkili olacaktır. Evlenmek isteyen kişiler 21 gün ara vermeden rahman suresinin tamamını günde üç defa okumalıdır.

Rahman suresi dünya hayatında istediklerimizi hayatımıza çekmek için okunur. Dolayısı ile mutlu bir evlilik isteyen kişiler temiz niyet ile okuma yapmalıdır. Rahman suresi ile 21 gün sonra bambaşka bir enerji ile hayatınıza istediğiniz niteliklerde kısmetler çekebilirsiniz. Elbette ki gelen kısmetleri değerlendirmek kişinin kendi iradesindedir. Bekarlar için kısmet açma duaları ile en güzel evliliği kaderinde yaşayabilir.

Bismillahirrahmânirrahîm.

“ Yesebbihu lillahi ma fiyssemavati ve ma fiyl’ardıl elmelikilkuddusil-‘aziyzilhakiymi. Huvelleziy be’ase fiyl’ummiyyiyne resulen minhum yetlu ‘aleyhim ayatihi ve yuzekkiyhim ve yu’allimuhumulkitabe velhıkmete ve inkanu min kablu lefiy dalalin mubiynin.Ve ahariyne minhum lemma yelhaku bihim ve huvel’aziyzulhakiymu. Zalike fadlullahi yu’tiyhi men yeşa’u vallahu zulfadlil’azıymi. Meselulleziyne hummiluttevrate summe lem yahmiluha kemeselilhımari yahmilu esfaren bi’se meselulkavmilleziyne kezzebu biayatillahi vallahu la yehdiylkavmezzalimiyne. Kul ya eyyuhelleziyne hadu in ze’amtum ennekum evliyau lillahi min duninnasi fetemennevulmevte in kuntum sadikıyne.

Ve la yetemennevnehu ebeden bima kaddemet eydiyhim vallahu ‘aliymun bizzalimiyne. Kul innelmevtelleziy tefirrune minhu feinnehu mulakıykum summe tureddune ila ‘alimilğaybi veşşehadeti feyunebiiukum bima kuntum ta’melune. Ya eyyuhelleziyne amenu iza nudiye lissalati min yevmilcumu’ati fes’av ila zikrillahi ve zerulbey’a zalikum hayrun lekum in kuntum ta’lemune . Feiza kudıyetissalatu fenteşiru fiyl’ardı vebteğu min fadlillahi vezkurullahe kesiyren le’allekum tuflihune. Ve iza reev ticareten ev lehveninfaddu ileyha ve terekuke kaimen kul ma ‘ındallahi hayrun millehvi ve minetticareti vallahu hayrurrazikıyne”

Bununla birlikte evlenmek isteyen kişiler sela ile Cuma arası Cuma süresini okumalıdır. Cuma suresini okumak hem kısa hem de etkilidir. Cuma suresini okumadan önce kişinin iki rekât hacet namazı kılması önem taşır. Hayırlı kısmete niyet edilerek Cuma suresi 18 defa okunması etkili olacaktır. Düzenli olarak Cuma suresi okuyanların her türlü kısmeti açılır.

Tez Zamanda Evlenmek İçin Dua

Tez zamanda evlenmek için dua okumak kişinin en hayrına olan kişi bulmasında vesiledir. Bazı kişilerin evlenmesi ileri yaşlara kalabilir. Özellikle kadınların çocuk sahibi olmaları açısından ortalama evlilik yaşını geçmemesi kıymetlidir. Bu yüzden tesirli evlilik dualarının okunması çabucak evlenmenin önünü açabilmektedir.  Evliliğe engel olan sebeplerin yüce Allah tarafından kaldırılması ancak kulun duası ile gerçekleşmektedir. Allah’ın evliliği müslümanlar için önemli kılmıştır. Evlilik ayetleri de yuva kurmanın önemini vurgulamaktadır.

“Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve takdi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Mutlaka okuyun Evlenme Teklifi Almak İçin Dua

Kısmeti olmayan, olduğunda kısa sürede bozulan kişiler tez zamanda evlenmek için dua ettiklerinde tanışacağı kişilerle olumlu enerjiler elde edebilir. Dünya hayatında kimse kimsenin nasibini alamaz. Herkes ve her şey kısmeti olanı beklemektedir. Nasipte olan er ya da geç sahibini bulmaktadır. Bu yüzden kısmetimiz konusunda endişelenmeden dua etmeyi sürdürmeliyiz. Hayırlı bir şekilde evlenmek için Salatı Mecule salavatı 51 kere okunduğunda evlenmeniz tez zamanda mümkün olacaktır. Elbette ki duada ısrarcı olmak çok önemli olacaktır. Okuduğunuz duaları dua adabına uygun olarak abdestli olarak okuyunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.