Hayırlı Eş Bulup Evlenmek İçin Dua (Hemen Evlen)

11.12.2022
9.104
Hayırlı Eş Bulup Evlenmek İçin Dua (Hemen Evlen)

Hayırlı eş bulup evlenmek için dua edebilirsiniz. Rabbim her şeyin hayırlısını nasip etsin. Hayırlı bir eş bulmak her zaman nasip olmuyor herkese. İnsan ne kadar iyi düşünürse o kadar iyi olur diye düşünürüz genelde.

‘’ Rabbim bu kısmetim hayırlı ise benim eşim olsun değil ise o kişiden beni soğut. Bu durum için seni vekil ediyorum ya rabbim . ‘’ diyerek dua edebilirsiniz. Bu duayı ettikten sonra ksımetiniz gerçek mi hayal mi Allah’a bırakın. Rabbim her şeyin iyisini bilir.

Nasip ve kısmet sadece Allah’tan gelir. Kötü bir eş ile geçimsiz bir evliliği yaşayacağınıza hiç evlenmemek daha iyidir. Bekar olup, kendiniz yalnız hisseden kişiler Allah’a dua ederek bu yalnızlıktan kurtulabilir. Biliyorsunuz ki dua güçlüdür ve Allah ile olan bağınızı daha da kuvvetlendirir. Dua ederken dikkat etmeniz gerekenler abdestli olmanız ve sessiz bir yerde olmanızdır.

Hayırlı Eş Bulup Evlenmek İçin Dua

Kadın ve erkek her insan, belli bir yaşa geldiğinde evlenmek ve mutlu bir yuva kurmak ister. Bunun ilk adımı, önce hayırlı ve doğru bir insanla hayatımızı birleştirmemizdir. Hayatımızda birçok kişi yer alabilir. Ancak tanıdığımız her insanla evlilik yoluna gidemeyiz ve anlaşamayız. Bizim olmasını çok istediğimiz bir şey nasip olmayabilir. Ya da tam tersi bizimle hayatını birleştirmek isteyen birilerini biz istemeyiz. Allah’ın nasibi bizim gördüğümüzden farklı olabilir. Hakkımızda, Allah en iyisini ve en doğrusunu bilir. Hayırlı eş bulup evlenmek için dua ettiğimizde Allah, hakkımızda hayırlı ise bize nasip edecek ve dileğimiz gerçekleşecektir.

21 günde evlenme duası

21 günde evlenme duası ile hayırlı bir eş bulmak isteyen, mutlu bir yuva kurmak isteyen herkes, Allah’ın izniyle dilediğine kavuşur. Allah hakkında en hayırlısını verir. Dua eden kişi, abdest alarak, kıbleye doğru yönelmeli ve en içten şekilde dualarını etmelidir. Her şey dua ile ayakta durur. Allah’ın izni olmadan hiçbir canlı yaşayamaz. Edilen bu dua ile Allah’tan mutlu bir yuva istenmeli ve hayırlı bir aileye sahip olunması dilenmelidir.

Bu dua sayesinde evlendim

Bu dua sayesinde evlendim, bu duayı edin mutlaka dileğiniz olacak şeklinde tavsiyelerde bulunulduğunu duymuşsunuzdur. Burada en önemlisi, halis bir niyetle Rabbimize dua edilerek, en içten şekilde yalvarılması ve hakkımızda hayırlısı olan kısmetin ne ise o olmasının istenmesidir. Allah, dua eden kuluna en güzelini ve en hayırlısını nasip eder.

Peygamberimizin hayırlı eş duası

Evliliğin yapılması kadar, o evin ve evliliğin bereketli olması da son derece önemlidir. Bunun için de Peygamber Efendimiz hayırlı eş duasını okuyarak, Rabbimizden, evliliğin hem bereketli hem de hayırlı olmasını dilemiştir. Peygamberimizin hayırlı eş duası ile Allah’a dua edilerek, karşımıza, istediğimiz gibi hayırlı bir eşin çıkması için yakarışta bulunmalıyız.

Evlilik için kısmet açma duası

Evlilik, zamanı gelince, en hayırlı şekilde olması gereken bir yuva kurma durumudur. Ancak, bazen ne yaparsak yapalım, bir türlü istediğimiz gibi biri karşımıza çıkmaz. Hep bir mani ya da engel çıkar. Bunun için de evlilik için kısmet açma duası okunmalı ve Rabbimize bol bol dua ederek, gönlümüzdekini duyurmalıyız.

Hayırlı evlilik için denenmiş dua

Hayırlı evlilik için denenmiş dua ile öncelikli olarak her şeyin Allah’ın nasibi olduğunu bilmeli ve asla unutmamalıyız. Bunun için de canı gönülden dua etmeli ve sabretmeliyiz. Sabır, acı gibi görünse de sonunda ulaşılacak meyvesi tatlıdır.

Hayırlı evlilik için Ayetel Kürsü

Hayırlı evlilik için Ayetel Kürsü duası bol bol okunmalı ve Allah’a O’nun esmaları ile yakarışta bulunmalı, halimizi arz etmeliyiz. Bizim halimizi bizden iyi bilen Allah, bu hali anlatmamızı, bizim dilimizden duymak ister. Bizim sesimiz, O2nun kulağına hoş gelir. Bunun için de Ayetel Kürsü ile Allah’a dua etmeli ve gönlümüzdekini istemeliyiz.

Hemen Evlenmek İçin Dua

Hadid duası evlenmek isteyenlerin okuduğu en güçlü dualardan bir tanesidir. Bu duayı okurken abdestli bir şekilde namazlardan sonra okursanız yakın zamanda hayırlı bir eş bulmanıza vesile olacaktır. İşte Dua;

Okunuşu:‘’Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm.’’
Anlamı: İhsan, üstünlük ve fazilet Allahu Teâlâ’nın elindedir. Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.

Taha suresi ise Allah’a hayırlı bir kısmet dilemek için okunması gerekir. Günde 66 kez okumanın hayırlı olduğu ve kısmetinizi bulacağınız söylenir.

Okunuşu: Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).
Anlamı: O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.

Kısmet Açmak İçin Okunacak Kuranı Kerim Ayetleri

Vel fecri. Ve leyalin ‘aşrin. Veşşef’ı velvetri. Velleyli iza yesri. Hel fiy zalike kasemün liziy hıcrin.
Ve cealna mim beyni eydihim sedden ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırun.
İnna fetehna leke fethan mubiyna.
Nasrun minallâhi ve fethun karîb(karîbun)
Ya hayral Fatihine bi rahmetike ya erhamer rahimin.

Yukarıdaki ayetler bir kâğıda yazılıp üzerinde taşınılırsa evlenmek için hayırlı bir kısmet bulunacağı gibi hayırlı bir yuvada kurulacaktır.

İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten yercûne ticâreten len tebûr(tebûre). (Şüphesiz, Allah’ın kitabını okuyanlar, namazı kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden, gizlice ve açıktan Allah yolunda harcayanlar, asla zarar etmeyecek bir ticaret umabilirler.)

Li yuveffîyehum ucûrehum ve yezîdehum min fadlih(fadlihi), innehu gafûrun şekûr(şekûrun). (Allah, kendilerine mükâfatlarını tam olarak versin ve kendi lütfundan daha da artırsın diye (böyle yaparlar). Şüphesiz O, çok bağışlayandır, şükrün karşılığını verendir.)

Sevdiğinle Evlenmek İçin En İyi Dua Esmai Şerif

Okunuşu: “Ya giyâsi ınde külli kürbetin ve mücibi ınde külli da’ vetin ve meâzi ınde külli şiddetin ve racai hiyne tenkatıu hıleti ya giyasi !”
Esmai Şerif Duası Anlamı: “Ey her sıkıntı anında yardımcım, her dua anında kabul edicim ve her zorluk vaktinde sığınağım! Ey çarem tükendiğinde ümidim! Yâ Gıyâsi!.

Hayırlı Evlilik ve Evde Huzur İçin Ayetel Kürsi Duası

Duaların en güçlüsü Ayetel Kürsi duası hayırlı evliliğin yanı sıra evde huzur içinde okunması gerekir. Bir evliliğiniz var ve huzursuz iseniz Ayetel Kürsi duasını okuyarak evinize huzur getirebilirsiniz.

Nihat Hatipoğlu Evlilik Duası

Nihat Hatipoğlu hocamız bir programında sorulan soruya karşı evlenmek için ve hayırlı bir eş bulmak için şu duayı tavsiye etmiştir.
“Allahım “şu şu şu kişi” benim için hayırlı ise  nasip et. bu kişi benim dünyam ve ahiretim için hayırlı ise hayırlı kıl ve nasip et”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.