Hayırlı Eş Bulup Evlenmek İçin Dua

15.08.2018
7.230
Hayırlı Eş Bulup Evlenmek İçin Dua

Hepimiz severek evleniyoruz. Severek ve aşık olarak. Aşık olduğumuz için sevdiğimiz kişinin hayırlı mı değil mi olduğunu bilmeden evleniyoruz. Yani kısacası aşk bizim gözümüzü kör ediyor. Hayırlı bir eş için belki de her gün dua ediyoruz ve kısmetimizi bekliyoruz. Ne isterseniz Allah’tan isteyin. Eğer bir kısmet karşınıza çıkarsa aynen şöyle dua edin.

‘’ Rabbim bu kısmetim hayırlı ise benim eşim olsun değil ise o kişiden beni soğut. Bu durum için seni vekil ediyorum ya rabbim . ‘’ diyerek dua edebilirsiniz. Bu duayı ettikten sonra ksımetiniz gerçek mi hayal mi Allah’a bırakın. Rabbim her şeyin iyisini bilir.

Nasip ve kısmet sadece Allah’tan gelir. Kötü bir eş ile geçimsiz bir evliliği yaşayacağınıza hiç evlenmemek daha iyidir. Bekar olup, kendiniz yalnız hisseden kişiler Allah’a dua ederek bu yalnızlıktan kurtulabilir. Biliyorsunuz ki dua güçlüdür ve Allah ile olan bağınızı daha da kuvvetlendirir. Dua ederken dikkat etmeniz gerekenler abdestli olmanız ve sessiz bir yerde olmanızdır.

Hemen Evlenmek İçin Dua

Hadid duası evlenmek isteyenlerin okuduğu en güçlü dualardan bir tanesidir. Bu duayı okurken abdestli bir şekilde namazlardan sonra okursanız yakın zamanda hayırlı bir eş bulmanıza vesile olacaktır. İşte Dua;

Okunuşu:‘’Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm.’’
Anlamı: İhsan, üstünlük ve fazilet Allahu Teâlâ’nın elindedir. Allah onu istediğine verir. Allah büyük fazilet sahibidir.

Taha suresi ise Allah’a hayırlı bir kısmet dilemek için okunması gerekir. Günde 66 kez okumanın hayırlı olduğu ve kısmetinizi bulacağınız söylenir.

Okunuşu: Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).
Anlamı: O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.

Kısmet Açmak İçin Okunacak Kuranı Kerim Ayetleri

Vel fecri. Ve leyalin ‘aşrin. Veşşef’ı velvetri. Velleyli iza yesri. Hel fiy zalike kasemün liziy hıcrin.
Ve cealna mim beyni eydihim sedden ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırun.
İnna fetehna leke fethan mubiyna.
Nasrun minallâhi ve fethun karîb(karîbun)
Ya hayral Fatihine bi rahmetike ya erhamer rahimin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çok Etkili ve Anında Kabul Olacak Dua

Yukarıdaki ayetler bir kâğıda yazılıp üzerinde taşınılırsa evlenmek için hayırlı bir kısmet bulunacağı gibi hayırlı bir yuvada kurulacaktır.

İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ rezaknâhum sirren ve alâniyeten yercûne ticâreten len tebûr(tebûre). (Şüphesiz, Allah’ın kitabını okuyanlar, namazı kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden, gizlice ve açıktan Allah yolunda harcayanlar, asla zarar etmeyecek bir ticaret umabilirler.)

Li yuveffîyehum ucûrehum ve yezîdehum min fadlih(fadlihi), innehu gafûrun şekûr(şekûrun). (Allah, kendilerine mükâfatlarını tam olarak versin ve kendi lütfundan daha da artırsın diye (böyle yaparlar). Şüphesiz O, çok bağışlayandır, şükrün karşılığını verendir.)

Sevdiğinle Evlenmek İçin En İyi Dua Esmai Şerif

Okunuşu: “Ya giyâsi ınde külli kürbetin ve mücibi ınde külli da’ vetin ve meâzi ınde külli şiddetin ve racai hiyne tenkatıu hıleti ya giyasi !”
Esmai Şerif Duası Anlamı: “Ey her sıkıntı anında yardımcım,her dua anında kabul edicim ve her zorluk vaktinde sığınağım! Ey çarem tükendğinde ümidim! Yâ Gıyâsi!.

Hayırlı Evlilik ve Evde Huzur İçin Ayetel Kürsi Duası

Duaların en güçlüsü Ayetel Kürsi duası hayırlı evliliğin yanı sıra evde huzur içinde okunması gerekir. Bir evliliğiniz var ve huzursuz iseniz Ayetel Kürsi duasını okuyarak evinize huzur getirebilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okunuşu ve Anlamı

Nihat Hatipoğlu Evlilik Duası

Nihat Hatipoğlu hocamız bir programında sorulan soruya karşı evlenmek için ve hayırlı bir eş bulmak için şu duayı tavsiye etmiştir.
“Allahım “şu şu şu kişi” benim için hayırlı ise  nasip et.bu kişi benim dünyam ve ahiretim için hayırlı ise hayırlı kıl ve nasip et”

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.