Hastalıklar İçin Okunması Gereken En Etkili 2 Dua

Hastalıklar için okunacak dualar da en etkili dua şimdi sizlere vereceğimiz duadır. Bu duayı Nihat Hatipoğlu’da izleyicilerine vermiştir. Bu duaları hastalandığınız zaman okuyabilirsiniz. Hastalıklara şifa duası olarak da geçen bu iki duayı hasta olan kişi niyetine de okuyabilirsiniz. Bu duayı okuyacak kişi öncelikle temiz bir boy abdesti almalıdır. Eğer namaz kılıyorsa namazdan sonra okunması daha etkili olacaktır. Bu duaları okuyabildiğiniz kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu duanın etkili olmasından dolayı en yakın zamanda şifanıza kavuşacaksınızdır. Tam iyileşesiye kadar bu duayı okuyunuz.

Bu duaları Peygamber Efendimiz (S.A.V) tarafından hastalara karşı okunduğunu da söyleyebiliriz. İşte dualar;

Hastalık İçin Dua -1

Duanın Okunuşu: Bismillahi yübrike min külli daln yeşfike ve min şerri hasidln Iza hased, ve min şerri külli zi ayn.
Türkçe Anlamı: Allah’ın adıyla. Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin. Haset ettiği zaman hasetçinin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.

Hastalık İçin Dua -2

Duanın Okunuşu: Cibril (a.s.): “Bismillah, erkike min külli şey’in yü’zlke, ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike, Bismillahi erkike.”oku buyurdu.
Türkçe Anlamı: Allah’ın adıyla seni rahatsız eden herşeyden, her türlü kötü nefisten ve kem gözden, sana koruma diliyorum. Allah sana şifa versin. Sana Allah’ın adıyla koruma diliyorum.

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tüm Hastalıkların Şifası İçin Dua (Hızır Duası)

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş