Korku Duyduğunuz Anlarda Okunacak Dua

31.01.2023
4.298
Korku Duyduğunuz Anlarda Okunacak Dua

Korku duymak oldukça rahatsız edicidir. Özellikle çocuklarda ve kadınlarda korku oldukça yoğun olarak gözlemlenmektedir. Korku çocuklarda ve kadınlarda özellikle geceleri meydana çıkmaktadır. Bazı kişiler tuvalete giderken bile yanında birilerinin refakatine ihtiyaç duyar. Özellikle bazı ölüm gibi durumlarda korku çok daha ön plana çıkmaktadır. Korku duyduğunuz anlarda okunacak dua sayesinde içinizdeki korkuyu yenebilirsiniz.

Korku duyan kişiler tek başına evde kalamazlar. Evde korkmamak için dua okumak korku duyduğunuz şeyden arınmanıza yarayacaktır. Korku hayatı olumsuz etkilemektedir. Bazen bir ses, bir dokunuş bir his korku duymamıza neden olur. Korkudan arınmanın tek yolu etkili dua çalışmasıdır. Duayı kendiniz veya nefesi kuvvetli biri yapabilir.

Korku İçin Okunacak Dua ve Ayetler

Korku ve vesvese için okunacak dua ile cesaret duygusunu geliştirebilirsiniz. Korku duası 313 defa okunduğunda kötü düşüncelerinden arınarak korkusu yenecektir.  Ancak korkunun neden ileri geldiği de önemlidir. Korku gerçek anlamda duyulabileceği gibi vesvese ile de oluşur. Özellikle korku duyan kişinin musallat durumu var mı yok mu teyit edilmelidir.

Eğer kişi musallat nedeni ile korku duyuyorsa bunun iyileştirilmesi yönünde dua çalışmaları yapılmalıdır. Bununla birlikte korkan kişiler Ayetel kürsi duasını muska yapıp üstünde taşıyabilir.  Bismillahillezi la yedurru duası da sabah ve akşam üçer defa okunduğunda kişi korku duygusunu yenebilmektedir. Korkan kişiler işin ehli kişiler tarafından okunduğunda rahatlama kaydederler.

Korku Duyduğunuz Anlarda Okunacak Dua

Korku duyduğunuz anlarda dua okuyarak Allah’a sığınabiliriz. Bu her türlü korku için geçerlidir. İş  korkusu, ölüm korkusu, aklınıza gelebilecek her türlü korku esnasında bu duayı okuyarak kendimizi rahatlatırız. Korku duyan kişi öncelikle temiz bir abdest alır. Boy yani Gusül abdesti alırsa daha iyi olur. Daha sonra aşağıdaki verdiğimiz duayı okuyabildiği kadar okur ve Allah’a dua eder. Allah o kişinin duasını kabul eder ve içinizdeki korkulardan sıyrılmış olursunuz. Duayı okurken sessiz bir yerde ve sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yerde okumaya gayret gösteriniz.

Okunuşu: Allahümme inna nec’alüke fi nuhurihim.Ve neuzü bike min şururihim.
Anlamı: Allah’ım! Onların yüreklerine korku sal,bizi onların şerrinden koru! (Ebu Davud,Salat,365)

Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyup her dua bitişinde suya üfleyip o suyu içerseniz korkularınızı o an yenmiş olursunuz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.