Psikolojik ve Manevi Sıkıntılar için Okunacak Dualar

08.09.2018
867
Psikolojik ve Manevi Sıkıntılar için Okunacak Dualar

Psikolojik ve Manevi sıkıntılar için dua okuyarak bu sıkıntılarımızdan kurtuluruz. Günlük yaşantımız bize psikolojik baskı yapmaya sizleri ruhi bunalıma sokmaya elverişlidir. Maddi sıkıntılar, işlerin olumsuzlukları , arkadaşlardan yediğimiz kazıklar bu sıkıntıların oluşmasında büyük etkenlerdir. Ruhsal bunalıma giren bir kişi hayatında hiç bir zaman başarılı olamaz, çünkü sağlıklı düşünemez. Bu durumlar için şifalı dualar vardır. Bu duaları okuyarak bu sıkıntılarınız uçar gider. Eğer sıkıntılarınızdan kurtulmazsanız bu sıkıntılar sizi depresyona sokar ve Allah korusun intihara kadar sürükleyebilir. Aşağıda vereceğimiz bu duaları okuyarak sizi rahatsız eden sıkıntılardan kurtulursunuz.

Psikolojik ve Manevi Sıkıntılar İçin Dua – 1

Duanın Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r- Rahim. Elhamdülillahi Rabbi’l-âlemin. Er-Rahmani’r-Rahim. Maliki yeumi’d-din. İyyake na’büdü ve iyyake neste’irı. İhdine’s-sırata’l-mustekim. Sıratallezirıe en’amte ‘aleyhim ğayri’l- meğdubi ‘aleyhim ue le’d-dallin.
Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile. Hamd, âlemlerin Rabbi, Allah’a mahsustur. Hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki. Rahman, Rahim,(Allah’ım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola ilet. Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna (ilet), gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.

Psikolojik ve Manevi Sıkıntılar İçin Dua – 2

Duanın Okunuşu: Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim. Elif Lam Mim. Zalike’l-kitabü la raybefih. Hüden lil-müttekin, Ellezine yü’minune bi’l-ğaybi ve yükimune’s-salete ve mimma razaknahüm yünfikun. Vellezine yü’minune bima ünzile ileyke ve ma ünzile min kablike ve bi’1-ahiratihüm yükmun.
Türkçe Anlamı: Rahman ve Rahim Allah’ın adı ile. Elif lam mim. Rahman ve Rahim Allah’ın adı ile. Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir. Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar. Onlar sana indirilene de, senden önce indirilenlere de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar.

Bu duaları okuyabildiğiniz kadar okursanız Allah’ın izniyle sağlıklı olursunuz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Cuma Günü Bu Duayı Okuyanın Dileği Kabul Olur
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,