Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dua Ve Sure

13.09.2022
863
Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dua Ve Sure

Yatsı namazı, 5 vakit kılınan namazın en sonuncusudur. Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dua konumuzda sizlere bilgi vereceğiz. Yatsı namazı ile birlikte, insan bir günlük namaz programını tamamlamış olarak, huzurlu bir şekilde uyuyabilir. Hatta 5 vakit namazını kılan insanın, uykusu bile ibadet hükmündedir. Diğer vakit namazları gibi, Yatsı namazı da çok kıymetlidir.

Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dua

Yatsı namazından sonra okunacak dua ile namazımızı daha bereketli bir hale getirmiş oluruz. Rabbimize ne kadar dua edersek, O’nun huzurunda ne kadar durursak, her işimiz de vaktimiz de daha çok bereketlenir.

Yatsı Namazından Sonra Okunan Sure Amenerrasulü

Yatsı namazından sonra okunan sure Amenerresulü duası ile Allah kişinin gönlünde ne varsa ona nasip eder. Hastaysa şifa bulur. Derdi varsa, derman bulunur. Elbette her dua çok kıymetlidir. Her duanın ayrı ayrı faziletleri vardır. Ancak Amenerresulü gibi bazı dualar, bazı vakit namazlarının arkasından okununca daha kıymetli bir hal almaktadır. Amenerresulü duası ile Allah’tan şifa isteyen şifa bulur. Evlenmek isteyenin karşısına Allah’ın izniyle hayırlı bir eş çıkar. İşsiz olan, hayırlı bir rızık kapısı bulur. En önemlisi, Rabbimizin duamıza ne şekilde cevap vereceğidir. Allah’ın nasip edeceği bir şeyi hiç kimse engelleyemez.

Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek Duası

Yatsı namazından sonra okunacak dilek duası ile kişi, Allah’tan gönlünde muradı olan her şeyi isteyebilir. Kul, Rabbinin önünde eğildikçe arş da yükselir. Başını eğdikçe Rabbine, Allah’ın huzurunda bulundukça huzura ve rahatlığa kavuşur. Dilek duasından önce abdest alınır, kıbleye dönülerek, Fatiha suresinı de okuduktan sonra yedi kere dilek duası okunması tavsiye edilmiştir. Allah, gönlümüzdeki hayırlı dilekleri kabul edeceği gibi bazen de hiçbir istediğimiz kabul olmuyor gibi düşünürüz. Ancak zamanı geldiğinde yaşanan olaylarda, Rabbimizin nasıl bir hikmetinin olduğunu geç de olsa anlarız.

Yatsı Namazında Okunacak Dualar Sırasıyla

Yatsı namazında okunacak dualar sırasıyla şu şekildedir: Sübhaneke duası okunur. Ardından besmele çekilerek, Fatiha suresi okunmalıdır. Sonra bir zamm-ı sure okunarak namaza devam edilir. Namazda, secdeden sonra da Ettehiyyatü ve Salli, Barik duaları okunmalıdır. Yatsı namazında, okunması gerekn dualar sırasıyla okundukça, insanın içi huzur dolar.

Allah’ın büyüklüğünün karşısında durmanın ve O’nunla namaz aracılığıyla konuşmanın ne büyük lütuf olduğunu anlar. Bu mutluluk, parayla satın alınamayacak kadar değerli, herkese de nasip olmayacak kadar da nasip işidir. Bu nasibe mazhar olmak ve dua etmek, bir insanın duasında yer alabilmek çok önemlidir.

Namazdan Sonra Okunacak Dua

Her namaz, vaktinin en kıymetli ibadetidir. Her ibadet, içinde bulunulan vakti değerli kılar. Bunun için de ibadet etmenin ardı sıra yapılacak dualar büyük önem taşır. Namazdan sonra okunacak dua ve sureler, Allah’a olan ihtiyacımızı dile getirmemiz ve huzurunda el açarak yalvarmamızdır.

Bunun için de namaz kıldıktan sonra, seccademizden kalkmadan, Rabbimize dua etmeli, her türlü işlerimiz için kolaylıklar dilemeliyiz. Allah’a vereceği hiç bir şey ağır gelmez. Her şey O’nun “ol” demesine bakar.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.