Villa Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

18.07.2021
1.978
Villa Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Yazlık Villa ve Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua: Mülk sahibi olmak özellikle kiracıların hayalleri içerisinde yer almaktadır. Normal ev sahibi olanlar ise insanlığın vermiş olduğu bir heves ve istek ile de, elindeki evin daha iyisine sahip olmak istemektedirler. Bu yüzden maddi durumları iyi olan kişiler, yazlık villa gibi evlerinin olmaları için yüce Allah’a dua etmektedirler. Dua hem ev hem de araba sahibi olmak isteyen kişiler için bir kabul aracıdır.

Fakat sadece dua ederek ev sahibi olmak mümkün değildir. Çünkü bu dünyadaki her şey Allah’ın tasarrufunda olmaktadır. Bu yüzden kimin ev kimin araba sahibi olmasına yüce Yaradan karar vermektedir. Peki insanlar ev ve yazlık gibi konutlara sahip olmak için hiç dua etmelerine gerek yok mu? sorusu merak konusudur. Bu soruya ise tabi ki duanın önemi her şey de çok önemlidir. Bir kişi sahip olmak istediği her şey için Allah’a dua eder ve etmelidir.

Çünkü Allah kendisinden bir şey isteyen kulunu sever ve zamanı geldiğinde de muradını kendisine verir. Fakat dua edecek olan bir Müslümanın, sahip olmasını istediği şey için çalışması ve gayret göstermesi gereklidir. Allah kulunun gayret göstermesini görmek ister ve duasına bu şekilde daha hızlı şekilde icabet eder. Sevgili Peygamberimiz ise bir hususta ümmetine şöyle buyurmuştur. Ayakkabınızın bağı bile kaybolsa, onu Allah’tan isteyin demiştir. Bu hadis ise duanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

 Ev Almak İçin Hangi Duayı Okumalıyız?

Eğer bir kişinin ev ve villa almak gibi bir isteği varsa, bunun için yeterli miktarda paraya ulaşması lazımdır. Bu tabi ki helal yolla olmaktadır. Fakat bir Müslümanın çalışarak kazandığı para villa ve ev gibi şeyleri almaya yetmiyorsa, Allah’a çok dua etmelidir. Çünkü Allah dilerse o kuluna bilmediği kapıları açar ve kendisine ev almayı nasip eder.

Çünkü Allah’ın gayb hazinesi sonsuzdur ve Allah kerim olandır. Çok cömerttir ve kulunun duasını kabul edendir. Bu yüzden hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmadan yüce yaradana ev veya başka sahip olmak istediğiniz şey için dua ediniz ve sonucunu bekleyiniz. Er ya da geç Allah duanızı kabul edecek ve siz de muradınıza kavuşmuş olacaksınız.

Villa Almak İçin Dua

Villa Almak İçin Dua – Foto: Freepik.com

 Ev Almak İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Dua etmek bir ibadettir ve Allah kulundan her zaman dua etmesini istemektedir. Bu konu ile ilgili Kuran-ı Kerim’de ayetler bulunmaktadır. Allah Kuran-ı Kerim’de kullarına hitaben şöyle buyurmaktadır. Bana dua edin ve ben de size ettiğiniz duanın karşılığını vereyim. Eğer bana dua etmekten yüz çevirir ve büyüklenirseniz, hor bir şekilde cehenneme girersiniz buyurmuştur. (Kaynak : Mümin Suresi Ayet 60)

Allah bu ayet ile duanın ne kadar önemli olduğunu ve kulunun kendisine niyaz etmesini istemektedir. Yüce Allah her zaman için dilediği kulunun duasını kabul eder ve ona istediği şeyi kısa süre içerisinde verir. Ev almak için okunması gereken dualar ise, yüce Allah’ın duanızı kabul etmenizi sağlayacak ve siz de bu fani dünya hayatında kerim olan Allah’ın lütfu ile mutlu olmuş olacaksınız.

Sevgili Peygamberimiz ise müminlere, Allah’a dua ederken, onun güzel ve temiz isimleri ile dua edin buyurmuştur. Bu yüzden Allah-u Teala’nın bizlere bildirilen 99 ismi şerif-i ile dua etmek en güzel ve doğru davranıştır. Eğer ev almak istiyor ve Allah’ın dualarınızı kabul etmesini isterseniz, özel Allah’ın esmaları ile kendisine dua etmeniz en doğru davranıştır. Allah’ın tüm Esması, son derece önemlidir ve isteklerinizin yerine gelmesini sağlamaktadır.

Villa Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Ev veya yazlık villa almak için okumanız gereken dua ise şu şekilde olmalıdır.

 • Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini.
 • Allahümme raddini bi kadaike.
 • Ve barik li fima kuddire li hatta la uhibbe.
 • Tacile ma ahherte ve la tehire maaccelte.

Bu duayı okumadan önce önemli bir husus Müslümanın bilmesi gereklidir. Dua ederken kalpten ve Allah’ın duasını kabul edeceğine inanarak da dua edilmelidir.

Ümitsiz edilen duayı Allah kabul etmez. Bu duayı etmeden önce besmele çekmeli, sonra Peygambere salavat getirmeli ve duasının Allah’ın kabul edeceğine inanarak da kalbi bir şekilde yüce Allah’a dua edilmelidir. Bu şekilde Kerim ve cömert olan Allah, sizlerin bilmediği rızk kapılarını açar ve bereketi ile istediğinize size verir.

Villa Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua

Villa Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili Dua – Görsel: Freepik.com

 Ev Almak İçin Okunması Gereken Allah’ın İsimleri Nelerdir?

Alemlerin yaratıcısı ve her şeye gücü yeten Allah, her zaman kulunun kendisine etmiş olduğu duayı işitir ve kendisine icabet eder. Allah-u Teala’nın güzel isimleri ile edeceğiniz dua ise, ev veya başka bir isteğinizin kısa sürede yerine gelmesine sebebiyet verir.

Allah’a şu isimleri ile dua etmeniz en uygun olandır.

 • El Berr : Her zaman kullarına karşı iyilik eden ve kendilerine ihsanda bulunan.
 • El Nafi : Kullarına fayda verecek olan tüm güzellikleri yaratan.
 • El Latif : İhsan etmede cömert olan ve kullarına istediklerini veren.
 • El Muin : Kullarının yardımcısı olan.
 • Es Semi : Kendisine dua eden kulunu duyan ve kendisine icabet eden.
 • El Fettah : Kullarının sıkıntılarını gideren, onlara bilmedikleri rahmet kapılarını sonsuza kadar açan.
 • El Bari : Her şey yerli yerince ve güzel şekilde kusursuz yaratan.
 • El Müheymin : Her şeyden haberi olan.
 • El Kadir : Kullarına diledikleri şeyleri yaratan ve veren.
 • El Mütekebbir: Hiç bir şeye ihtiyacı olmayan ve her şeyin kendisine ihtiyacı olan.

gibi isimler, ev ve yazlık almak için okunması gereken dualardır ve çok etkilidir. Bu duaları okumadan önce, güzel bir abdest alınması güzel bir davranış olacaktır. Duanızı bu isimler ile ettikten sonra, amin diyerek tekrar salavat getirilmesi en uygun davranıştır.

Yüce Peygamberimiz ümmetine bir isteği olduğu Allah’a dua etmeden önce kendisine salavat getirilmesini ve dua ettikten sonra da aynı şekilde salavat okunmasını buyurmuştur. Bir hadis-i şerifinde ise şöyle buyurmuştur. ”İki salavat arasında edilen duayı yüce Allah kabul eder”

Ev almak için okunması gereken Allah’ın isimleri ise sizlerin duanızın çabuk bir şekilde kabul edilmesini sağlayacak ve siz de istediğiniz eve kavuşmuş olacaksınız.

 Duanın Kabul Edilmesi İçin Neler Yapılmalıdır?

Bir Müslüman her zaman ve her şey için Allah’a dua etmelidir. Allah bazen kulunun duasını kabul eder, bazen ise etmez. Ama kul Allah’ın duasını kabul etmedi diye üzülmemesi lazımdır. Çünkü Müslüman Allah’ın bildiklerini bilmez. Eğer kulunun bu dünyada ettiği duayı geciktiriyorsa ve kabul etmiyorsa, Allah kulunu düşündüğü için ve kendisine ettiği duanın hayır getirmeyeceğini bildiği içindir. Böyle durumlarda hiç bir zaman ümitsiz olmamak ve Allah’tan kesinlikle ümit kesmemek gereklidir.

Çünkü Allah kendisinden ümit kesen kullarına kızar ve asla sevmez. Hadis-i Kutsi de ise şöyle buyurmuştur. Bana dua etmekten yüz çeviren ve bana ihtiyaç duymayan kulum, kendisine yeni bir Rab arasın” demiştir. Bu ikaz ile kulunun yapmaması gereken şeyi söylemiştir. Bu yüzden ister ev, ister araba isterseniz de başka bir şeyin sahibi olmak istediğiniz de, duaya edilmeli ve asla Allah’a dua etmekten yüz çevrilmemelidir.

Duanın kabul edilmesi için bazı şeylerin yapılması gereklidir.

 • Özellikle Allah kendisinin kurallarına uyan kullarının duasını hızlı bir şekilde kabul etmektedir. Dua ederken de Allah’ın sevdiği ve değer verdiği kulları vesile etmek son derece önemlidir. Ev almak için duanızın kabul edilmesini istiyorsanız, rızkınızı helal yoldan kazanmanız gereklidir. Haram olan şeyleri terk etmeniz lazımdır.
 • Eğer içki, kumar ve benzeri haram olan şeyleri yapıyorsanız, hemen nasuh tövbesi ile Allah’a söz vermelisiniz. Bir daha haram şeylere bulaşmayacağınız için Allah’a tövbe ederseniz, biliniz ki Allah çok bağışlayan ve affedendir.

Ev Almak İçin Kaç İhlas Okunur?

Allah’ın rahmeti hiç bir Müslümanın günahından az değildir. Allah dilediği bütün kullarını affeder. Duanızın kabul edilmesi için beş vakit farz namazlarınızı vakti vaktine kılmanız son derece önemlidir. Akraba ile ilişkilerinizi düzeltip, kesinlikle irtibatı koparmamanız gereklidir.

Çünkü Allah bu hususta şöyle buyurmuştur. ”Akrabası ile ilişkisini koparan ile ben de ilişkimi koparırım” buyurmuştur. Allah’ın kitabını okumalı ve fakirlere karşı ihsanda bulunmalısınız. Bu iyilikler ise ev ve yazlık almanız için Allah’ın duanızı kabul etmeye vesile olacaktır.

Anne ve babaya karşı itaatkar olmalı ve kendisinin Allah’ın emri doğrultusunda sözlerini dinlemelisiniz. Kuran-ı Kerim okumalı ve kendinizi haramdan korumalısınız. Bu şekilde yaşayan bir kulunun yüce Allah duasını hemen kabul eder ve kendisine istediği şeyi hemen yaratır ve verir. Allah çok güçlü olandır ve bir şeyin olmasını istediği zaman onu yapmaya gücü yetendir.

YAZAR BİLGİSİ
İlyas A.
İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Araştırmayı seven disiplinli bir kişiyim. Kitap okumayı ve farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.