Perşembe Günü Okunacak En Etkili Dua

Perşembe Günü Okunacak En Etkili Dua

Perşembe günü etkili dua okumak istiyorsanız sizin için araştırdığımız bu duayı edebilirsiniz. Bu duayı eden her kim olursa Allah onun günahlarını silecektir. Bu duayı kim okursa sıkıntılarından kurtulur ve helal rızık onu bulur.

Borçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız da bu duayı perşembe akşamı okuyabildiğiniz kadar okumanızı tavsiye ederiz. Bu duayı okurken öncelikle abdest almalısınız. Daha sonra neye niyet ederseniz onun için okursunuz.

İşte duamız:

Perşembe Günü Okunacak Dua Türkçe okunuşu

Allahümme inni es’elüke sabran cemilen ve kalben selima. ve lisanen zakira. ve düaen müstecaba. ve kitaben yemina. verizkan halalen. ve ne ıymen mukıymen. ve cenneten ve hariran. ve nadratan ve sürura. ya kadıye’l hacat. ya mucibe’d deavat. ya kaşife’d-durri ve’l-beliyyat. ya ali-me’s-sirri ve’l hafiyyat. ik’dı haceti fi hazihi’ssaati’l-mübaraketi. bi hurmeti Yasin. ve’l-Kur’ani’l-Kerim. fe iza kada emran fe innema yekulü lehu kün fe yekun, fe süb’hane’llezi bi yedihi melekutü küll, şey’in ve ileyhi terceun. ve sallellahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmeıyn.

Mutlaka okumalısınız: Perşembe Günü Okunacak Af Ve Dilek Duası

Perşembe Günü Okunacak Dua Anlamı

*Ey Allahım. Senden güzel sabır, temiz kalp, konuşan dil, kabul olunan dua, cenneti kazandıracak amel defteri, helal rızık, devam edici nimet, cennet elbiseleri, güzel mutluluk istiyorum.

*Ey ihtiyaçları gideren, Ey davetlere icabet eden, ey bela ve yoksullukları gideren, ey sırları ve gizlilikleri bilen, dilediğimi kabul et ve ihtiyaçlarımı gider.

*Şu mübarek saatte Yasin ve kur-anı kerim hürmetine. Çünkü sen bir şeyin olmasını istediğinde ona sadece ol dersin o da hemen oluverir ve her şeyin saltanatı kendi elinde olan ve her şeyin ve hepimizin kendisine döneceğimiz rabbimiz seni tesbih ederim.

Allah dualarınızı kabul etsin. (Amin)

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.