Büyülerden ve Nazarlardan Kurtulmak İçin Âyet-i Kerimler

24.01.2023
1.828
Büyülerden ve Nazarlardan Kurtulmak İçin Âyet-i Kerimler

Büyü ve nazar Kuran-ı Kerimde geçen ve tehlike arz eden durumlardandır. Nazar kişilerin bilmeyerek yol açtığı bir durum olsa da büyü bilinçli yapılan ve Allah tarafından büyük günah sayılarak kesinlikle yasaklanmıştır.  Büyü ve nazar etkisi altında olan kişiler büyük zorluklar yaşayabilirler. Ancak şükür ki büyülerden ve nazarlardan kurtulmak için Âyet-i kerimler indirilmiştir.

Nazar değmesi oldukça rahatsız edicidir. Nazar değdiren ve nazar etkisi altında olan kişiler sürekli olarak maşallah suphanallah Bârekallah demelidir. Bununla birlikte Nas ve Felak sureleri günlük olarak okunmalıdır. Kalem suresinin 51 ve 52. ayetleri Nazardan korunmak için mutlaka okunmalıdır. Nazar duaları bebeklerin üstünde bulundurulmalıdır. Çünkü mezarlıkta yatan bebeklerin yüzde doksanı nazar sebebi ile vefat etmektedir.

Büyüden Korunma Duası

Büyü insanların hayatını tepetaklak eden, eriten, bitiren, yıkan özelliktedir. Bu yüzden büyü yapanda yaptıranda büyük günah işlemektedir. Büyü büyük günahlardandır ve affı olmamaktadır. Büyü korkusu ile yaşayan insanlar büyüden korunma duası okuyabilirler. Kuran ayetlerinin okunması için abdestli olmak şarttır.

Nazar ve büyüden korunmak için günah silen dua Araf suresinin 31. Ve 32. Ayetleri önemlidir. Araf suresi ayetini en az 3 kere okunmalıdır. Bununla birlikte bir yazıda yazılara sirkeli suda bekletilmelidir. Bu suda yüzünü yıkayan kişi büyü tesirinden kurtulabilmektedir. Elbette ki nazar ve büyüden korunmak için Ayetel Kürsi koruması da oldukça önemli olacaktır.

Büyülerden ve Nazarlardan Kurtulmak İçin Âyet-i Kerimler

Büyüden ve nazardan koruyan kollayan dualar ve ayet-i kerimler vardır. Büyü ve nazar olan bir kimse sıkıntı içinde yaşar. Hiç bir zaman huzurlu gün görmez. İstediği hayallerin peşinde koşar ama boşa koşar. Çünkü büyü ve nazar bu konularda çok etkilidir ve sizin doğru iş yapmanıza engeldir. Büyülerden ve nazarlardan korunabilir miyiz? Elbette korunabiliriz. Büyü ve nazarlardan korunmak için Allah’a dua ediniz. Allah sizi kötü emellerine koyan kişilerden sizin intikamını alacak ve Allah’ın laneti hep üzerlerinde olacaktır. Büyü günahtır. Büyü yapmak, yaptırmak günahtır. Bunu sakın unutmayın. Eğer sizde büyü ve ya nazar olduğunu düşünüyorsanız vereceğimiz ayet’i kerim size iyi gelecektir.

Aşşağıdaki ayetleri yazabilen bir kağıda  mürekkebli kalemle yazar su dolu bir kaba koyar birazda sirke atar,bu ayetleride 3-7-21 veya 41 defa okur,bu su ile  elini yüzünü yıkar ve bir miktar içer buna en az 7 gün devam eder ise büyü -sihir  ve nazardan inşallah kurtulur.

Araf süresi 31-32 Âyetler;

Ayet 31:

يَا بَنِي آدَمَ خُذُواْ زِينَتَكُمْ عِندَ كُلِّ مَسْجِدٍ وكُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ يُحِبُّ الْمُسْرِفِينَ

“Yâ benî âdeme huzû zînetekum inde kulli mescidin ve kulû veşrebû ve lâ tusrifû, innehu lâ yuhıbbul musrifîn(musrifîne).”

Araf 32 ayet:

قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِينَةَ اللّهِ الَّتِيَ أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالْطَّيِّبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ قُلْ هِي لِلَّذِينَ آمَنُواْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا خَالِصَةً يَوْمَ الْقِيَامَةِ كَذَلِكَ نُفَصِّلُ الآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ
“Kul men harrame zînetallâhilletî ahrace li ibâdihî vet tayyibâti miner rızk(rızkı), kul hiye lillezîne âmenû fîl hayâtid dunyâ hâlisaten yevmel kıyâmeh(kıyâmeti), kezâlike nufassılul âyâti li kavmin ya’lemûn(ya’lemûne).”

Dua ederken abdestli olmaya özen gösterelim. Dua edeceğimiz zaman sessiz ve kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir ortamda dua ediniz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.