Üzüntü Ve Izdırap Hallerinde Okunacak Etkili Dua

10.05.2023
5.893
Üzüntü Ve Izdırap Hallerinde Okunacak Etkili Dua

Üzüntü ve ızdırap insanın acı çekmesine neden olmaktadır. Bu yüzden kişi üzüntü hallerinde gerek fizyolojik gerekse ruh sağlığını koruyabilmek adına dua okuması faydalıdır. Üzüntü ve ızdırap hallerinde okunacak etkili dua ile birlikte kişi ruhi bunalımlardan kurtulabilmektedir. Dua terkipleri sayesinde ızdırap duyduğunuz konulara ilişkin ferahlama sağlanabilmektedir.

Izdırap duymak kişide içsel sıkıntılara yol açmakta birlikte kişinin kendi ile sürekli hesaplaşmasına neden olur. Bu sebeple ızdırap ve üzüntü kaynağı daha da büyüyerek kişiyi oldukça rahatsız etmeye başlar. Bir başka kişi için küçük bir sorun gibi görünse de ızdırap yaşayan kişi için konular oldukça mühimdir ve kişinin hayatını olumsuz etkiler. Çözümsüz işler için dua okunduğu takdirde sıkıntılar bertaraf edilir.

Izdıraplı Kimseler İçin Dua Terkibi

Üzüntü duygusal olarak çöküntü yaşatan bir duygudur. Ancak kişinin ızdırap çekmesi üzüntüyü çok başka bir boyuta getirmektedir. Izdırap halinde okunacak dua zamanla kişinin dertlerini en aza indirebilmektedir. Elbette ki duaların tesirli olabilmesi için düzenli olarak okunması da çok önemli olacaktır. Sonuç itibari ile dua istikrar gerektirmektedir.

Izdırabın boyutu kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bazı kişiler vicdani olarak ızdırap çekmektedir. Buda ızdırapların en büyüğüdür. Bu sebeple duaya sığınmak oldukça akıllıca olacaktır. Kişi vicdani ızdıraplarını dindirmek maksadı ile istiğfar getirmeli ve sıkça dua etmelidir. Allah dilerse tüm ızdıraplara bir anda son verir.

Üzüntü Ve Izdırap Hallerinde Okunacak Etkili Dua

Üzüntü ve ızdırap hallerinde okunacak dua ile o anki üzüntünüzden ve ızdırabınızdan kurtulmanız mümkündür. Bu duayı ederek eğer üzüldüğünüz bir şey var ise içiniz rahatlayacaktır. Izdırap çektiğiniz bir acı var ise o acınız hafifleyecektir. Bu duayı abdestli bir şekilde ve okuyabildiğiniz kadar okumalısınız. Duayı isteyerek ve iyi kalbinizle okursanız Allah’ın izniyle dualarınız kabul olacaktır. İşte duamız.

Duanın Okunuşu: La ilahe illaUahül-HaUmü’l-Kerim, la ilahe lllallahü’1-AUyyü’l-Azlm. La ilahe illallahu Rabbüssemavatl’s-seb’l ve Rabbü’l-arşi’l-Kerim.

Türkçe Anlamı: Halim ve Kerim olan Allah’tan başka ilah yoktur. Yüce Allah’dan gayrı ilah yoktur. Yedi gök’ün ve yüce arşın sahibi Allah’dan başka ilah yoktur. (Buhari, Müslim)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.