İşyerini Açarken Her Sabah Okuyacağınız Bol Kazanç Duası

11.09.2022
5.121
İşyerini Açarken Her Sabah Okuyacağınız Bol Kazanç Duası

Her şeyi Allah’tan istemeliyiz. Bize o işi açtıran da o rızkı verende Allah’tır. Bu yüzden İşyerini Açarken Her Sabah Okuyacağınız Bol Kazanç Duası etmeyi ihmal etmeyiniz. Dua, Allah ile Kulun arasındaki en büyük köprüdür.

Herkes hayırlı işler ister. Bu işleri isterken dua etmeyi ve namaz kılmayı ihmal eder. Sabah namazımızı kıldıktan sonra açılacak işyerleri çok bereketlidir. ” Erken kalkan erken yol alır ” lafı vardır hepimizin bildiği. Erken kalkıp işyerimizi aşağıdaki vereceğimiz dualarla açan bir kişinin o işyeri bereketlenir ve bol kazançlar sağlamasına sebep olur. Bu duaları işyerimizin kapısını açarken okumalıyız ve abdestli olmalıyız. Allah hepinize bol kazançlar versin. Amin.

Her Sabah Okuyacağınız Bol Kazanç Duası

İş yerimiz, bizim önemli bir kazanç kapımızdır. Rızkımızı kazanmak için uğraştığımız ve ailemizi geçindirdiğimiz ekmek kapımızdır. Bir yere dua ederek girmek ve çıkmak her zaman bereket getirir. Bunun için de işyerini açarken her sabah okuyacağınız bol kazanç duası ile Allah’a yakarışta bulunmalı, Allah’tan hayırlı ve helal rızık dilemelisiniz.

Bol Para Getiren Dua

İşlerimizin rast gitmesi, kazancımızın bereketli olması ve bol rızık sahibi olmak için Peygamber Efendimiz, Vakıa suresinin okunmasını tavsiye etmiştir. Bunun yanında Allah’ın Rezzak Esması sık sık zikredilmelidir. Bol para getiren dua yapılırken, parayı helal şekilde kazanmak niyetinde olunmalıdır. Çünkü bol para istemek başka, hayırlı şekilde helal yoldan kazanılan bol para istemek başkadır. Haram yoldan kazanılan bol paraların, kişilerin iki dünyasını da mahvettiğine, bu dünyadaki haliyle şahit oluyoruz.

Müşteri Bolluğu Duası

Müşteri bolluğu duası ile hem hayırlı müşteriler hem de beraberinde hayırlı kazançların olması istenmelidir. Bereket duaları okumalı, samimi ve içten bir şekilde Rabbimize yalvarmalıyız. Allah eğer biz kazancı bereketlendirirse, o kazanç az bile olsa o her şeye yeter. Ama bir kazanç bereketsiz olursa, ne kadar çok paranız olursa olsun gittiği yer de geldiği yer de belli olmaz.

21 Günlük Bolluk Bereket Duası

21 günlük bolluk bereket duası ile kendimizi şartlayarak 21 gün boyunca dualar okumalı ve zikirler çekmeliyiz. Allah, hiçbir emeği boşa çıkarmaz. 21 gün olmasının sebebi ise, sizin, bu duayı etme alışkanlığını kazanmanızla ilgilidir. Ne kadar çok bolluk bereket duası okursak, Rabbimizin o kadar hoşnutluğunu kazanmış oluruz. Kendimizi şartlayarak 21 gün boyunca bereket duası yapmamız, ruhumuzu da kafamızı da rahatlatacak. Allah’a giden boşa gitmez. İnsan acele etmemeli ve ortaya çıkacak sonuçları sabırla beklemelidir.

Helâl Rızık Duası

Herkes, geçimini sağlamak için bir yerde çalışmak, çabalamak ve emek vermek zorundadır. Allah katında, bu emeğin boşa gitmemesi için de kazandığımız her şeyi helal yoldan kazanmalıyız. Helal rızık yiyen ve ailesine helal lokma getiren bir insanın her işi de rast gider. Allah, o kişiyi hayırlı insanlarla da karşılaştırır. Hiç ummadığı bir yerden bol rızıklar verir Bunun için de insan her zaman helal rızık duası okumalıdır.

Bol Kazanç Duası

İşyeri Sahibi vereceğimiz bu duayı işyerini açtıktan sonra 7 kere okuyup içeriye üflerse çok faydası olur. Ayrıca bu duayı yazıp ve ya yazdırıp dükkanın görülecek bir yerine levha olarak koyarsa bereketli işler onun olur.

“Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme Rabbi Cebraile ve İsrafile ve Mikaile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube vet Tevrate vez Zebure vel İncile vel Furkanel Azim. Velahavle ve La Kuvvete illa billahil aliyyil azim. La ilahe illa hüvel Melikül haggul mübin. Muhammedin Resulullah Sadikul Va’dül emin. İnnallahe hüverrezzakul zül kuvvetil Metin. Ya Allah (3), Yarabbi (3) Ya hayyu Ya Gayyum Ya Zel Celali vel ikram . Eselüke Allahümme Bismikel azimel a’zam en terzugni rızgen helalen tayyiben bi rahmetike ya Erhamerrahimin.”

Sabah Dükkân Açma Duası

Sabah dükkân açma duası okuyarak, işlerimizin rast gitmesini, hayırlı insanlarla karşılaşmayı Allah’tan dilemeliyiz. Bunun için de dükkânımızı açarken, önce besmele çekmeli ve dualarımızı en içten şekilde söyleyerek, Rabbimize arz etmeliyiz. Sabahın erken saatlerinde rızkınızı kazanmak için gittiğiniz dükkânınızı mutlaka dua ederek açın. Dua ile güne başlarsanız, Allah da her işinizde kolaylık sağlar. Dükkanınızın hayırlı müşterilere denk gelmesi için bolca dua etmeli ve güne dua ile başlamalısınız.

Hayırlı Rızık Duası

Akşam namazından sonra; 70 defa “Estağfirullah el âzim ve etûbü ileyh”  , 11 defa salavat , 11 defa “Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerike leh.Lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve Hayyun lâ yemûtü biyedihi’l-hayr ve hüve alâ  küllişey’in kadir.” 313 defa “Ya ALLAH, Ya FETTAH, Ya REZZAK, Ya LATİF, Ya VEDUD” esmaları, işinizin güzelliği ve rızkınızın bolluğu ve bereketi için okunan esmalardır. İş yerinde okunabileceği gibi evden de okunabilir. Bu esmalar ile helal rızık kazanıp bol kazançlar sağlarsınız.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

  1. Veysel dedi ki:

    Allahin izniyle bu dua sayesinde bol kazanç elde edecegim