İmanınızı Güçlendiren (Kuvvetlendiren) Dua

İmanınızı güçlendiren duayı okuyarak, tövbe edebilir ve tekrardan imanınızı güçlendirebilirsiniz. Bu duayı genellikle imanını zayıflamış hissedenler okurlar. İmanını kuvvetlendirmek için bu duayı okumaları gerekmektedir. Kendinizi imanlı biri olarak hissediyorsunuz ama namaz kılamıyorsanız da imanınızda sorunlar var demektir. Oruç tutmaya çalışıyor ama tutamıyorsanız yine bu duayı okumalısınız. Kısacası Eğer imanınızdan şüpheniz varsa bir boy abdesti alarak tövbe ediniz ve 2 rekat namaz kıldıktan sonra bu duayı okuyunuz.

Okunuşu: El-hamdü lillahi ale’l-iman. El-hamdü lillahi ale’l-îslam. El-hamdü lillahi ale’l-ihsan. El-hamdü lillahillezi cealena min ümmeti Muhammedin aleyhissalatü vesselam.

Türkçe Anlamı: Allahu Teala’nm bize lütfettiği iman ve İslam’a ve bu büyük ihsana şükürler olsun. -Bizi Muhammed Aleyhissalatü vesselam’m ümmetinden kılan- Allahu Teala’ya hamd olsun.

Bu duayı çokça okuyabilirsiniz. Bir suya üfleyerek okuduktan sonra o suyu içerbilirsiniz. Dua ederken abdestli olmaya temiz kalbinizle okumaya özen gösteriniz. Allah dualarınızı kabul etsin.

Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İyi Biri Olmak İçin Okunacak Dua

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş