İmanınızı Güçlendiren Kuvvetlendiren Dua – İman Güçlendirme Duası

27.01.2023
2.338
İmanınızı Güçlendiren Kuvvetlendiren Dua – İman Güçlendirme Duası

İman öncelikle Allah’ın birliğine inanmaktır. Bununla birlikle imanlı bireyler olabilmek için Allah’ın peygamberlerine, meleklerine, kitaplarına inanmamız çok önemlidir.  Elbette ki kadere ve Ahiret gününe inanmakta imanın şartlarındandır. İmanınızı Güçlendiren Kuvvetlendiren Dua ile de inancımızı bozmadan daha da kuvvetlendirebiliriz.  İmanımızın güçlendirme çalışmaları yaparken öncelikle tövbe etmek çok yararlı olacaktır.

İmanlı olarak yaşamak ve ölmek bir kul için oldukça önemlidir. Bazen dünya şartları ister istemez imanın zayıflamasına yol açabilmektedir. Bu gibi durumlarda Allaha sığınmak ve dua etmek önemli olacaktır. İmanın güçlenmesi için okuyacağınız dualar inanmanızı ve inançla ibadet etmenizi sağlayacaktır. İman güçlendirme duası her gün okunmalıdır. Özellikle namaz sonrasında okumak imanınızı daha da pekiştirecektir.

Kalbi İmanla Dolduran Dualar

Dua etmek sadece maddi değil manevi duyguların güçlendirmek adına da okunmalıdır. İmanı kuvvetlendiren dualar her insan tarafından okunmalıdır. İnanç her şey demektir.  Bunun yanı sıra imanlı bir kalbe sahip olmak için Esma Hüsna çalışmaları da oldukça etkili olacaktır.  Peygamberimizin hadislerinde imanlı olmamız sıkça dile getirilmektedir.

Zayıf bir anımızda inancımızın düştüğü zamanlarda zikir halinde iman dualarına yönelmeliyiz. Bu sayede inancımız sarsılmaz hale gelecektir. İman duaları inancın yükselmesine ve dini görevlerin daha da kolaylıkla yerine getirilmesine sebep olmaktadır.  Dualar temiz bir niyetle içtenlikle yapılmalıdır. Duaların dine uygun olarak abdestli olarak okunması da önem arz edecektir.

İmanınızı Güçlendiren Kuvvetlendiren Dua

İmanınızı güçlendiren duayı okuyarak, tövbe edebilir ve tekrardan imanınızı güçlendirebilirsiniz. Bu duayı genellikle imanını zayıflamış hissedenler okurlar. İmanını kuvvetlendirmek için bu duayı okumaları gerekmektedir. Kendinizi imanlı biri olarak hissediyorsunuz ama namaz kılamıyorsanız da imanınızda sorunlar var demektir. Oruç tutmaya çalışıyor ama tutamıyorsanız yine bu duayı okumalısınız. Kısacası Eğer imanınızdan şüpheniz varsa bir boy abdesti alarak tövbe ediniz ve 2 rekat namaz kıldıktan sonra bu duayı okuyunuz.

İman Güçlendirme Duası

Okunuşu: El-hamdü lillahi ale’l-iman. El-hamdü lillahi ale’l-îslam. El-hamdü lillahi ale’l-ihsan. El-hamdü lillahillezi cealena min ümmeti Muhammedin aleyhissalatü vesselam.

Türkçe Anlamı: Allahu Teala’nm bize lütfettiği iman ve İslam’a ve bu büyük ihsana şükürler olsun. -Bizi Muhammed Aleyhissalatü vesselam’m ümmetinden kılan- Allahu Teala’ya hamd olsun.

Bu duayı çokça okuyabilirsiniz. Bir suya üfleyerek okuduktan sonra o suyu içerbilirsiniz. Dua ederken abdestli olmaya temiz kalbinizle okumaya özen gösteriniz. Allah dualarınızı kabul etsin.

Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.