İmanınızı Güçlendiren (Kuvvetlendiren) Dua

İmanınızı Güçlendiren (Kuvvetlendiren) Dua

İmanınızı güçlendiren duayı okuyarak, tövbe edebilir ve tekrardan imanınızı güçlendirebilirsiniz. Bu duayı genellikle imanını zayıflamış hissedenler okurlar. İmanını kuvvetlendirmek için bu duayı okumaları gerekmektedir. Kendinizi imanlı biri olarak hissediyorsunuz ama namaz kılamıyorsanız da imanınızda sorunlar var demektir. Oruç tutmaya çalışıyor ama tutamıyorsanız yine bu duayı okumalısınız. Kısacası Eğer imanınızdan şüpheniz varsa bir boy abdesti alarak tövbe ediniz ve 2 rekat namaz kıldıktan sonra bu duayı okuyunuz.

Okunuşu: El-hamdü lillahi ale’l-iman. El-hamdü lillahi ale’l-îslam. El-hamdü lillahi ale’l-ihsan. El-hamdü lillahillezi cealena min ümmeti Muhammedin aleyhissalatü vesselam.

Türkçe Anlamı: Allahu Teala’nm bize lütfettiği iman ve İslam’a ve bu büyük ihsana şükürler olsun. -Bizi Muhammed Aleyhissalatü vesselam’m ümmetinden kılan- Allahu Teala’ya hamd olsun.

Bu duayı çokça okuyabilirsiniz. Bir suya üfleyerek okuduktan sonra o suyu içerbilirsiniz. Dua ederken abdestli olmaya temiz kalbinizle okumaya özen gösteriniz. Allah dualarınızı kabul etsin.

Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yağmur Yağarken Okunacak Etkili Dua
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.