Küs Olan Kişiler İçin Okunacak Etkili Dua

18.09.2018
1.816
Küs Olan Kişiler İçin Okunacak Etkili Dua

Küs olan kişiler için okunacak dua ile Allah’a dua ederek küs kişiyle barışmak için yardım istersiniz. Arkadaşınızla, kardeşinizle, eşinizle ve dostunuzla küs kalmak istemiyorsanız bu vereceğimiz etkili duayı okuyarak bu küskünlüğü Allah’ın izniyle sonlandırabilirsiniz. Bu duayı niyet edip okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Bu duayı küs kişileri barıştırmak için de okuyabilirsiniz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu:“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahise ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.”


Türkçe Anlamı:“Allah’im! Kalplerimizi birlestir(bizi ayriliga düsürme). Aramizi / sosyal iliskilerimizi düzelt. Bizi dogru yola ilet. Bizi (sirk, küfür ve nifak) karanliklarindan kurtar, (iman ve Islam) aydinligina çikar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizligin açigi ve gizlisinden uzaklasir. Allah’im! Kulaklarimizi, gözlerimizi ve eslerimizi (her türlü kötülükten ve günahtan) koru.” (Ibn Hibban, Rakaik, No: 996)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Pazartesi Günü Okunacak Allah'ın İsimleri
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.