Küs Olan Kişiler İçin Okunacak Etkili Dua

11.06.2023
3.247
Küs Olan Kişiler İçin Okunacak Etkili Dua

İslam dininde küs olmak sakıncalı ve günah olarak nitelendirilmektedir. Bu yüzden küs olan kişiler için okunacak etkili dua okumak oldukça yararlı olacaktır. Bilindiği gibi Müslüman kişilerin üç günden fazla küslük göstermesi günahtır. Bazen bazı anlaşmazlıklardan ötürü gerek aile gerek arkadaşlıklar arasında küslükler yaşanmaktadır. Barış sağlanması adına dua okumak kişilerin arasına sıcaklık duygusu verecektir.

Dargınları barıştırmak için dua ayetleri bulunmaktadır. Özellikle aile ve eş arasındaki küslüklerin son bulması için dua etmek büyük sevaptır. Küs olan kişiler birbirlerini çok sevse bile bazen gururları barışmaya el vermemektedir. Bu sebeple dua ile kalplerin yumuşaması çok etkili olacaktır. Küs olan kişiler dua okuyarak sevdikleri ile tekrar barışabilmektedir.

Küs Olduğun Biriyle Barışmak İçin Dua

Küslük dinende caiz değildir. Bu sebeple küsmek için değil barışmak için çareler aranmalıdır. Aile bağlarının kuvvetli olması çok önemlidir. Bu yüzden aile arasında küslük yaşanmaması gerekir. Böyle durumlarda dua ederek küs olan kişileri barıştırmak sevap olacaktır. Barıştırma duası olarak peygamber efendimizin küsleri barıştıran duası okunabilir.

Küs olan kişiler anne, baba, kardeş eş olabileceği gibi dostlarımızda olabilir. Özellikle aile içinde dargınlık kabul edilebilir bir durum değildir. Dolayısı ile barıştırma şarttır. Duaya başlamadan önce abdest alınmalı ve küs kişilerin barışması niyet edilmelidir. Duaya düzenli devam edildiği takdirde Allah küslükleri kaldırıp kalpleri sevgi ile birleştirecektir.

Küs Olan Kişiler İçin Okunacak Etkili Dua

Küs olan kişiler için okunacak dua ile Allah’a dua ederek küs kişiyle barışmak için yardım istersiniz. Arkadaşınızla, kardeşinizle, eşinizle ve dostunuzla küs kalmak istemiyorsanız bu vereceğimiz etkili duayı okuyarak bu küskünlüğü Allah’ın izniyle sonlandırabilirsiniz. Bu duayı niyet edip okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Bu duayı küs kişileri barıştırmak için de okuyabilirsiniz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu

“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahise ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.”

Türkçe Anlamı

“Allah’im! Kalplerimizi birlestir(bizi ayriliga düsürme). Aramizi / sosyal iliskilerimizi düzelt. Bizi dogru yola ilet. Bizi (sirk, küfür ve nifak) karanliklarindan kurtar, (iman ve Islam) aydinligina çikar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizligin açigi ve gizlisinden uzaklasir. Allah’im! Kulaklarimizi, gözlerimizi ve eslerimizi (her türlü kötülükten ve günahtan) koru.” (Ibn Hibban, Rakaik, No: 996)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.