Küs Olan Kişiler İçin Okunacak Etkili Dua

Küs olan kişiler için okunacak dua ile Allah’a dua ederek küs kişiyle barışmak için yardım istersiniz. Arkadaşınızla, kardeşinizle, eşinizle ve dostunuzla küs kalmak istemiyorsanız bu vereceğimiz etkili duayı okuyarak bu küskünlüğü Allah’ın izniyle sonlandırabilirsiniz. Bu duayı niyet edip okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. Bu duayı küs kişileri barıştırmak için de okuyabilirsiniz. İşte duamız:

Duanın Okunuşu:“Allahhümme ellif beyne kulubina ve aslih zate beynina, vehdina sübüle’s-selami ve neccina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibne’l-fevahise ma za- hara minha ve ma betane. Allahümme’hfazna fi esma ma ve ebsarina ve ezvacina.”


Türkçe Anlamı:“Allah’im! Kalplerimizi birlestir(bizi ayriliga düsürme). Aramizi / sosyal iliskilerimizi düzelt. Bizi dogru yola ilet. Bizi (sirk, küfür ve nifak) karanliklarindan kurtar, (iman ve Islam) aydinligina çikar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizligin açigi ve gizlisinden uzaklasir. Allah’im! Kulaklarimizi, gözlerimizi ve eslerimizi (her türlü kötülükten ve günahtan) koru.” (Ibn Hibban, Rakaik, No: 996)

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bir Çok Derde Deva Olan Dua ve Anlamı

Bu Yazıyı Arkadaşlarınla Paylaş