Evinizin Huzur Dolu Olması İçin Okunacak 5 Ayet

Evinizin Huzur Dolu Olması İçin Okunacak 5 Ayet

Hane huzuru oldukça önemlidir. Karı koca arası, çocuklar arasında uyum huzurun sağlanması açısından şarttır. Ancak bazen ev halkında çatışmalar söz konusu olabilmektedir. Evinizin huzur dolu olması için okunacak 5 ayet bulunmaktadır. Bu ayetler okunduğunda kısa sürede tesir edecek eviniz huzurlu ve mutlu enerjilerle dolacaktır.

Birçok insan evde yaşanan sorunlar yüzünden psikolojik bunalıma girmektedir. Ev halkının arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi adına dua okumak oldukça yararlıdır. Aile için huzur duası birçok insanın aile içindeki enerjisini değiştirmektedir. Dualara sığındığınız takdirde kısa zamanda hanenize huzur dolu ilişkiler oluşacaktır. Kehf suresi evinizde huzur olması açısından okunacak ayetlerin başında gelmektedir.

Evde Huzur İçin Okunacak Dua

Evinde huzur isteyen kimseler Kehf suresinin ilk beş ayetini her gün okumalıdır. Bu sayede kısa sürede evde huzur sağlanacaktır. Evde huzur için tesirli dua arayanlar Kehf suresinde başlangıç ayetlerini okuyarak aile huzurunu düzene sokabilir. Elbette ki dua istikrar gerektirir. Zamanla duanın titreşimi etki edecektir.

Ailede kişiler arası huzurun oluşmasında Ayet-el kürsi okumakta çok faydalıdır. Bununla birlikte aile birliğinin sağlanması adına Araf suresi 89. Ayette okunabilmektedir. Duaların abdestli olarak okunması gerekir. Çünkü aile huzuru için tavsiye ettiğimiz dualar Kuranda geçmektedir. Bu sebeple abdestli olarak okunması gerekir. Ailede geçimsizlik yaşayan kişiler duaları aksatmadan okunması ev içi huzuru daim kılacaktır.

Evinizin Huzur Dolu Olması İçin Okunacak 5 Ayet

Hepimiz evimizde huzurlu, bereketli, mutluluklarla dolu bir yuva olmasını dileriz. Ama bazı sıkıntılar yüzünden bu huzuru bulamayız ve evimizin içinde huzursuz yaşamaya kavga ve dövüş içinde yaşamaya mecbur kalırız. Böyle durumlarda etkili dualar ve ayet-i kerimler okuyarak Allah’tan yardım isteriz.

Eğer sizin de böyle husursuz bir evliliğiniz var ve evinizin içinde sıkıntılar varsa bu ayetleri okuyarak hızlı bir şekilde mutluluğa kavuşursunuz. Bu ayetleri suya okumalıyız ve evdeki herkese içirmeliyiz. Ayrıca kalan kısmını da eve serperek bitirmeliyiz. Bu işlemi bir kaç gün boyunca yaptıktan sonra hemen etkisini göreceksiniz. İşte sizler için hazırladığımız ayet-i kerimler :

Kehf süresi ilk 5 Âyetler

  • لْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَنزَلَ عَلَى عَبْدِهِ الْكِتَابَ وَلَمْ يَجْعَل لَّهُ عِوَجَا 
  • قَيِّمًا لِّيُنذِرَ بَأْسًا شَدِيدًا مِن لَّدُنْهُ وَيُبَشِّرَ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا حَسَنًا
  • مَاكِثِينَ فِيهِ أَبَدًا
  • وَيُنذِرَ الَّذِينَ قَالُوا اتَّخَذَ اللَّهُ وَلَدًا
  • مَّا لَهُم بِهِ مِنْ عِلْمٍ وَلَا لِآبَائِهِمْ كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ إِن يَقُولُونَ إِلَّا كَذِبًا 

1- El hamdulillâhillezî enzele alâ abdihil kitâbe ve lem yec’al lehu ıvecâ(ıvecen).

2- Kayyimen li yunzira be’sen şedîden min ledunhu ve yubeşşirel mu’minînellezîne ya’melûnes sâlihâti enne lehum ecren hasenâ(hasenen).

3- Mâkisîne fîhi ebedâ(ebeden).

4- Ve yunzirellezîne kâlûttehazellâhu veledâ(veleden).

5- Mâ lehum bihî min ilmin ve lâ li âbâihim, keburet kelimeten tahrucu min efvâhihim, in yekûlûne illâ kezibâ(keziben).

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.