Eşini Kendine Bağlamak İçin Hangi Dua Okunur?

Eşini Kendine Bağlamak İçin Hangi Dua Okunur?

Aile arası sevgi, hoşgörü ve anlayış dinimiz içinde oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Özellikle karı koca arasında sevgi eksikliği olması durumunda zamanla ilişkide saygı da kalmayacak ve boşanmalar meydana gelebilecektir. Eşini kendine bağlamak için hangi dua okunur? diye merak eden okurlarımız için faydalı olabilecek birkaç konuya değineceğiz.

Eşler Arasında Sevgi

Toplumun temel yapı taşını oluşturan aile kişinin huzur bulduğu yegane ortamlardan bir tanesidir. Ayrıca neslin devam edebilmesi ve birçok kötülüklere karşı korunmayı da sağlama özelliğine sahiptir. Toplumun huzurunu ve mutluluğunu belirleme de ailenin huzurlu ve de mutlu olması doğrudan bağlantılıdır. Elbette huzuru ve mutluluğu elde edebilme noktasında eşler ile diğer aile fertleri arasında güçlü sevgi bağları oluşmalıdır. Buna ek olarak saygı ve hoşgörü çerçevesinde davranışlar sergilemek gerekir. Hem iyi günler de hem de kötü günlerde aynı sevgiyi ortaya koyabilme adına eşler arasında sevgi bağı güçlü olmalıdır. Aile hayatı iyi olan insanların hem topluma hem de dinine büyük faydası olacaktır. Dinine daha fazla sarılmasını sağlayacak olan bu etkenler mutlu aile tablosunun en güzel eseridir. İnsanı kötüye götürecek olan şey kuşkusuz aile ile mutsuzluk olurken aile birçok açıdan doğru yola sevk etmede en güçlü rehberdir. Yanlışlardan dönmenizde de yine aile faktörü açıkça kendini gösterecektir.

Eşini Kendine Bağlamak İçin Hangi Dua Okunur

Eşini Kendine Bağlamak İçin Hangi Dua Okunur

Güçlü Aile Bağları ve Sevgi

Sevginin olduğu yerde huzursuzluk, kavga ve kin gibi kötülükleri bulmanız mümkün olmayacaktır. Çünkü sevgi tüm zorlukları aşmada sizin destekçiniz olurken hatalı yollara gitmenize de engel olacaktır. Kötü ya da çok büyük günahlara bulaşma ihtimaliniz olduğunda aklınıza aileniz geldiğinde belki de geri döneceksiniz. Bu sayede kötülüklere bulaşmadığınız için de günahınız da olmayacaktır. Sizi cennete götürecek en önemli destekçiniz huzurlu ve mutlu olduğunuz ailenizdir. Bunu sağlama noktasında sevgi büyük öneme sahip olurken güçlü aile bağları sizi ziyadesi ile mesut edecektir. Aile mutluluğunu besleyen en önemli kaynak kuşkusuz sevgidir. Sevginin bittiği ya da azaldığı yerde aile saadetine erişmek hiç kolay olmayacaktır.

Sevginin eşler arasında ki kaynaşmalarını ve daha sıkı birbirine bağlanmalarını sağlama gücüne sahiptir. Eşler arasında sevgi ne kadar güçlü olursa hem ruh hem de beden sağlığı en iyi seviyede olur. Ailenin bir bütün olmasını sağlayacak olan çocuklar da sevgiden nasiplerini ziyadesi ile almalıdır. Mutlu olmayan eşlerin çocukları da hiçbir şekilde mutlu yetişemez. Buda dininden uzak ve sevgiden mahrum kalmış insanların sayısını arttıracaktır. Sonunda da hiç kimsenin istemediği vahim olayların art arda yaşanmasına sebep olacaktır. Ailesinde huzuru bulamayan eşler ve çocuklar mutluluğu başka yollarda aramaya kalkacaklardır. Buda harama giden yolu daha hızlı şekilde aşmaya etki edeceği aşikardır. İnsanların ailesi sayesinde başaramayacağı hiçbir şey olmadığı da birçok olayda açıkça kendini gösteriyor. Huzurlu ve mutlu aile sorunsuz toplum oluşumuna büyük katkı sağlarken her açıdan güçlü ülke temelini de oluşturmuş olacaktır. Dinin daha güzel ve etkili yayılması da ailenin sevgisi ile mümkün kılınacaktır.

Eşler Arasındaki Sevginin Gücü

Birbirini seven eşler olumsuz bir olay ile karşılaştıklarında kendilerini daha hızlı toparlarlar. Birbirlerinin eksiklerini ve kusurlarını görmedikleri zaman da sevginin gücü ortaya çıkar. Eşlerin her konuda aynı fikre sahip olmaları mümkün olmayabilir. Fakat sevginin ve saygının güçlü olması durumunda eşler birbirine karşı sorumlulukları yerine getirirler. Sevgi sayesinde mutlaka iki tarafında mutlu olacağı bir yol bulunur. Eşler arasındaki sevginin gücü tüm zorlukları yenerken kazanan yine aile olacaktır. Eş insanın hem dostu hem arkadaşı hem de sırdaşıdır. Dostunuza, arkadaşınıza ve sırdaşınıza her şeyinizi rahatlıkla anlatabileceğiniz için de sıkıntısız hayatı elde edebilirsiniz. Sorunlarla baş ederken sevginin size ne denli katlılar sunacağını da bu sayede görebilirsiniz. Sevgi bağı ile kurulamayan evlilikler belirli bir süre sonra çatışmalara ve hiç hoş olmayan ayrılıklara sebebiyet verecektir. Sevginin en tatlı meyvesi olan çocuklarda bu sevgiden mahrum kalarak zorlu hallerle yüzleşmek zorunda kalacaklardır.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.