Cuma Günü Bu Duayı Okuyanın Dileği Kabul Olur

11.10.2023
3.295
Cuma Günü Bu Duayı Okuyanın Dileği Kabul Olur

Cuma günü okunacak en önemli dualardan bir tanesini sizler için hazırladık. Cuma günü okunacak en etkili dua aşağıda vereceğimiz duadır. Bu duayı cuma günleri okuyanın dileği yerine gelir ve kabul olur. Cuma günü yapmanız gereken Kuran-ı Kerim’i bolca okumanızdır. Kuran-ı Kerim’i bolca okuyanın sıkıntısı olmaz. Helal rızık kapıları açılır ve hayatı boyunca mutlu olur.

  • Cuma günleri Kehf Suresi okunmalıdır. Kehf Suresi Okumak için buradan ulaşabilir ve okuyabilirsiniz.
  • Cuma günleri 80 salavat okuyanın 80 yıllık günahı affolur.
  • Cuma günleri 1000 salavat okuyanın dileği kabul olur.
  • Cuma günleri 1000 İhlas suresi okuyanın İstediği bir şey olur.

Cuma günü mübarek olan bir gündür. Bu sebeple yapılan duaların kabulü hızlı ve etkilidir. Cuma günü bu duayı okuyanın dileği kabul olur dediğimiz güçlü dualar mevcuttur. Aslına bakılırsa salih bir kalple edilen tüm duaların kabul olması mümkündür. Cuma günleri duaya niyet edilerek başlanmalıdır. Bununla birlikle abdest almak önemli olacaktır.

Cuma günü salavat duaları oldukça etkilidir. Salavat duaları ile yapacağınız okumaların tesiri çok kuvvetlidir. Peygamberimizin yüzü suyu hürmetine Allahtan dilemek çok kıymetlidir. Bununla birlikte birçok surenin Cuma günü okunması dileklerin kabulüne sebep olacaktır. Cuma günü mucize dua arayan birçok kişi vardır. Cuma günü sela ile ezan arası okunacak dualar dileklerin gerçekleşmesinde büyük etki sağlar.

Cuma Günü Asla Geri Çevrilmeyen Dua

Cuma günü okunacak dilek duası herkesi merak içinde bırakmaktadır. Kimi sağlığının düzelmesi adına kimi kısmet açıklığı için Cuma günleri çeşitli dualarla Allahtan yardım diler. Cuma günü okunana duaların pek çoğu geri çevrilmemektedir. Ancak Cuma, İhlas, Fetih sureleri dua kapılarının aralanmasında büyük etki sağlar.

Bununla birlikte Cuma günleri esma ve dua zikirleri yapmak çok kıymetlidir. Cuma günü her dileğinize karşılık Kehf suresi okunabilir. Bu sure ile hem günahlarınızdan arınmak hem de dileklerinizi gerçekleştirmek mümkündür. Elbette ki dilek dilerken hayrınıza olan dileklerin olmasını istemek çok önemlidir.

Cuma Günü Okunacak Dua

Duanın Okunuşu: “Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber” demelidir.

Türkçe Meali: Allah’ı bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz. Bütün hamd ve senâ, minnet ve şükür Allah’a mahsustur. Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur. Allah en büyüktür. Günahlardan kaçınma, iyiliklere kuvvet verme, ancak yüce ve büyük olan Allah’ın yardımıyladır. (Büyük Cevşen, Evrad-ı Kudsiye’den 3 nolu bend).

Bu duayı cuma günü cuma namazından önce 1000 defa okursanız dileğiniz gerçek olur. Allah kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.