En Yeni Cuma Günü Mesajları 2024

28.11.2023
1.245
En Yeni Cuma Günü Mesajları 2024

Cuma günleri hatır bilmek oldukça Allah’ın sevdiği davranışlardandır. Hayırlı cumalar dileyen insanlar arasında sevgi ve saygı kaçınılmazdır. En güzel Cuma mesajları kendi kişisel duygu, düşünce ve davranışlarımızdır. Bu yüzden mesaj atarken toplu mesaj olmamasına özen göstermemiz gerekir. Elden ele dolaşan mesajlar yerini kısa, öz ama kendi içimizdekileri yansıtacak şekilde bayramlaşmalıyız.

Cuma mesajları sevgi mesajları oldukça önemlidir. Küçüklerin büyüklere saygısı, büyüklerin ise küçüklere olan sevgisini pekiştiren mesajlar oldukça yerinde olacaktır. Cuma günü mesajları birçok insan için önem taşır. Bu vesilesi ile öne çıkmış mesajlar oldukça popülerdir. Ancak bu mesajlarda çoğu insan için samimiyet taşımamaktadır. Bu yüzden bazen kıs bir hayırlı cumalar tebriği karşınızdakini mutlu olmaya yetecektir.

Güzel Ve Etkili Kurban Mesajları

Cuma günü dolayısı ile kullanılan mesajların samimiyeti çok önemlidir. Özellikle akraba ve dostları anmak ve hayırlı dileklerle mesaj yollamak aradaki yakınlığı arttıracaktır. Hayırlı cumalar mesajı kalbinizden geçenlere tercüman olacaktır. Yaşa, cinsiyete, yakınlık derecesine göre mesaj seçmek oldukça yakışı kalır olacaktır.

Cuma günün mesajları atarken öncelikle küçüklerin büyüklere yönelik eylemi olmalıdır. Cuma mesajı asla geri çevrilmemelidir. Cuma günleri kişiler özel bir iletişim halindedir. Cuma selamlaşmak ve güzel dualarda bulunmak için fırsattır.  Cuma mesajı seçerken mesaj yolladığınız kişinin durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Yaşça büyüklerin ellerinden öpmek, yaşıtlara selam yollamak önemlidir. Allah’ın bereketi ve hayrı üstünüze olsun.

Cuma Mesajları En Güzel Cuma Günü Mesajları

Cuma günleri en güzel mesajları atarak sevdiklerimizin cumasını kutlarız. Şimdi sizler için en güzel ve en çok kullanılan cuma mesajlarını araştırdık.

 • Dün geçti yarın da henüz gelmedi. Dün için yapacak bir şey yok. Yarına sağ çıkacağımız belli değil. Bugün Cuma kıymetini bil.
 • Allahim beni af eyle, her derdimi def eyle, rizkimizi bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabini muktedir eyle.
 • İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duamı sana emanet ederim.
 • Allah’ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. (Tirmizî, Deavât,73.) Cumanız mübarek olsun.
 • Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cum’a 17, 18) Cumanız mübarek olsun.
 • Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Cumanız mübarek olsun.
 • Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı cumalar.
 • Ya Rabbi! Kıldığım namazı kabul eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. Son nefesimde Kelime-i tevhid söylememi nasib eyle. Ölmüşlerimi af ve mağfiret eyle. Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri Rahmetinden mahrum bırakmasın hayırlı cumalar inşallah.

Ayetli Cuma Mesajları

Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Hayırlı cumalar.

Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma… Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl… Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

En Güzel Cuma Mesajları Dualı

Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin!

Allah’ım! Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Ağlatan Cuma Mesajı

Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Hayırlı cumalar dilerim.

Çıkarsa kalbinde yara, Yaradan dönüştürür bunu bir gün hayra, sen sabretmesini bilirsen; Yaradan düşürmez seni dara. Kaldır başını semaya, aç ellerini mevlaya. Sen istemesini bilirsen, mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı Cumalar

Cuma Akşamı Mesajları

Cuma günleri, duanın kabul oIacağı bir an vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaIarı kabul etsin inşallah.

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! Hayırlı Cumalar dilerim.

Allah’ın selamı rahmeti, bereketi üzerimize olsun! Günümüz Aydın Cumamız mübarek olsun! Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin! Tüm müslümanların cuması mübarek olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

 1. Muhsin Keleş dedi ki:

  Siteniz çok güzel.