AmenerRasulü Duası Okunuşu ve Anlamı

AmenerRasulü Duası Okunuşu ve Anlamı

Bakara suresinin son iki ayeti olan AmenerRasulü duası çok etkili bir duadır. Dini Bilgiler Peygamberimiz ” Bakara suresinin son iki ayetini gece kim okursa o iki ayet ona kafi gelir. ” demiştir.  AmenerRasulü duası ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler şunlardır :

-Kim eğer bir sıkıntı anında Ayetel kürsi ile Bakara suresinin son iki ayetini okursa sıkıntı ve kederinden Allah’ın izni ile kurtulur.

-Kuran-ı Kerimde bulunan iki ayet vardır ki bu Müslümanlar için gerçek bir şifadır. Bu iki ayet ise bakara suresinin son iki ayetidir.

-Gece ibadet etmek ve belalardan korunmak isteyen olursa Bakara suresinin son iki ayetini okusun.

-Dört şey Arşı Azam altındaki hazinelerden indirildi Fatiha Suresi  Ayete’l-Kürsi, Amenerrasulü, Kevser Suresi.

-Ayetel kürsi ve Amenerrasulü 3 gün bir evde okunmadığı taktirde şeytan o eve girmeye başlar.

Müslüman olan Amene’r-Rasulü ayetini okumadan gece yatağına yatmaz.

Amenerrasulü okunuşu

Amener rasulü bi ma ünzile ileyhi mir rabbihı vel mü’minun, küllün amene billahi ve melaiketihı ve kütübihı ve rusülih, la nüferriku beyne ehadim mir rusülih, ve kalu semı’na ve eta’na ğufraneke rabbena ve ileykel masıyr (2/285)

La yükellifüllahü nefsen illa vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena la tüahızna in nesına ev ahta’na, rabbena ve la tahmil aleyna ısran kema hameltehu alellezıne min kablina, rabbena ve la tühammilna ma la takate lena bih, va’fü anna, vağfir lena, verhamna, ente mevlane fensurna alel kavmil kafirın (2/286)

Amene’r-Rasulü Diyanet Anlamı:

Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” Bakara 285

Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Bakara 286.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hastalara Şifa Veren Dualar
ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.