Amenerrasulü Duası Türkçe Arapça Okunuşu ve Anlamı

13.04.2023
2.690
Amenerrasulü Duası Türkçe Arapça Okunuşu ve Anlamı

Amenerrasulü duası okunuşu ve anlamı ile içeriğine baktığımızda, aslında hayatımızda başımıza gelen musibetlere sabredebileceğimizle ilgili bilgiler verildiğini görüyoruz. Allah’ın hiç kimseye kaldıramayacağı bir yükün verilmediğini vurgulayan bir sure olarak karşımıza çıkıyor.

Amenerrasulü duası, çok önemli bir zikirdir. Allah’ı zikredenin eli boş kalır mı hiç? Allah’a gidenin yolu yarıda kalır mı? Öyleyse mutlaka Allah’ın ipini tut. Sana bildirdiği Amenerrasulü duasını oku.

AmenerRasulü Duası Okunuşu ve Anlamı

Bakara suresinin son iki ayeti olan AmenerRasulü duası çok etkili bir duadır. Dini Bilgiler Peygamberimiz ” Bakara suresinin son iki ayetini gece kim okursa o iki ayet ona kafi gelir. ” demiştir.  AmenerRasulü duası ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler şunlardır :

-Kim eğer bir sıkıntı anında Ayetel kürsi ile Bakara suresinin son iki ayetini okursa sıkıntı ve kederinden Allah’ın izni ile kurtulur.

-Kuran-ı Kerimde bulunan iki ayet vardır ki bu Müslümanlar için gerçek bir şifadır. Bu iki ayet ise bakara suresinin son iki ayetidir.

-Gece ibadet etmek ve belalardan korunmak isteyen olursa Bakara suresinin son iki ayetini okusun.

-Dört şey Arşı Azam altındaki hazinelerden indirildi Fatiha Suresi  Ayete’l-Kürsi, Amenerrasulü, Kevser Suresi.

-Ayetel kürsi ve Amenerrasulü 3 gün bir evde okunmadığı taktirde şeytan o eve girmeye başlar.

Müslüman olan Amene’r-Rasulü ayetini okumadan gece yatağına yatmaz.

AmenerRasulü Duası Okunuşu ve Anlamı

AmenerRasulü Duası Okunuşu ve Anlamı

Amenerrasulü Duası

Amenerrasulü duası, şeytanın tüm tehlikelerine karşı Rabbimizin bizi koruması için ettiğimiz duadır. Her duanın farklı amacı olabilir. Ancak her yol Allah’a gider. Her yolun varış noktası Rabbimizdir. O’ndan istemek, istemelerin en güzelidir. Başımıza gelecek tüm felaketler için de yardım istediğimiz bir dua Amenerrasulü ile ettiğimiz duadır. Bu dua okunduğunda, Allah okuyan kişiyi bütün belalardan korur. Rahatlatır. Allah’ın izniyle okuyan kişi, dertlerinden tasalarından kurtulur. Dua etmenin kendisi, ayrı bir rahatlama aracıdır. Kalbimizle sonsuz olan güvenimizi Rabbimize ilan ederek yalnız O’ndan istemektir.

Amenerrasulü Okunuşu

Amener rasulü bi ma ünzile ileyhi mir rabbihı vel mü’minun, küllün amene billahi ve melaiketihı ve kütübihı ve rusülih, la nüferriku beyne ehadim mir rusülih, ve kalu semı’na ve eta’na ğufraneke rabbena ve ileykel masıyr (2/285)

La yükellifüllahü nefsen illa vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena la tüahızna in nesına ev ahta’na, rabbena ve la tahmil aleyna ısran kema hameltehu alellezıne min kablina, rabbena ve la tühammilna ma la takate lena bih, va’fü anna, vağfir lena, verhamna, ente mevlane fensurna alel kavmil kafirın (2/286)

Amenerrasulü Duası Arapça

Amenerrasulü duası Arapça harflerle okunacağı gibi özellikle anlamıyla birlikte de okunmalıdır. Okuduğunu anlayan insan, mutlu olur. Şevki artar. Yakarışı içtenlikle gerçekleşir. Rabbimizin Amenerrasulü ile bize bildirdiği ayetleri dikkatlice okumalı ve üzerinde tefekkür etmeliyiz. Ancak bu şekilde idrak edebiliriz dua ile bildirilmek istenenleri. Rabbine sığınmak isteyen insan, bol bol dua etmeli ve O’na güvenmenin mutluluğuyla yaşamalıdır. Duaları öncelikli olarak Arapça şeklinde okumalı, ardından da mutlaka mealine bakarak anlamaya çalışmalıyız. Bunun için de Arapça öğrenerek, Kuran’ı Arapça okuyabiliriz.

Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü ile Allah kapattığı bir kapının binlercesini açabilir sana. Yeter ki canı gönülden iste. Halis bir gönülle iste yeter ki. Amenerrasulü mucizesi yaşayanlar en iyi bilirler bunun hükmünü. En içten, en derinden dua etmektir esas olan. Rabbinin bildirdiklerinin önünde eğilmek ve sadece O’ndan istemektir. Amenerrasulü Bakara suresinin son iki ayetinden oluşur. Her ne dileğiniz varsa, önce niyet edin ve sonrasında da Amenerrasulü duasını okuyun. Allah’ın izniyle kabul olur, kişi dert ve sıkıntılarından kurtulur.

Amenerrasulü Türkçe Okunuşu

Amenerrasulü duasını okumak, anlamaya çalışmak ve her daim Amenerrasulü ile rabbimizden yardım istemek, yakarışların en güzeli olacaktır. Amenerrasulü duası Trükçe olarak da okunabilir. Amemerrasulü Türkçe okunuşu ile Arapça bilmeseniz de Türkçe olarak da okuyabilirsiniz. Duayı okurken anlamak, Allah’ın bizlere Amenerrasulü ile ne bildirdiğini düşünmek de üzerinde durulması gereken önemli bir konudur.

Amenerrasulü Türkçe anlamı

Her duanın anlamı büyüktür. Neticede duayı bildiren büyüktür. Bütün duaların anlamı, fazileti şüphesiz çok yücedir. Amenerrasulü Türkçe anlamı ile okumak, duada ne anlatıldığını öğretir bize. Söylediklerimizi neden söylüyoruz, niçin söylüyoruz bunu gösterir. İdrak etmek ve anlamak lazım. Amenerrasulü ile birlikte diğer tüm duaları da Türkçe anlamlarıyla okumak gerekir.

Amene’r-Rasulü Diyanet Anlamı:

Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” Bakara 285

Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Bakara 286.

Amenerrasulü Ezberle Kolay Yoldan

“Amenerrasulu” veya “Fatiha Suresi”, İslam dininde en önemli surelerden biridir ve namazın temelini oluşturur. Bu sebeple, pek çok Müslüman tarafından ezberlenmesi gereken bir suredir.

Eğer Amenerrasulu’nu kolay bir şekilde ezberlemek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemlerden faydalanabilirsiniz:

Küçük parçalara ayırın: Sureyi küçük parçalara ayırarak, her gün bir parça ezberleyebilirsiniz. Örneğin, surenin ilk iki ayetini bir gün ezberleyin, ardından diğer iki ayeti bir sonraki gün ezberleyin.

Tekrar edin: Ezberlemek için tekrar önemlidir. Ezberlediğiniz kısımları sık sık tekrarlayarak sureyi daha hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Metni okuyun: Sureyi ezberlemeye çalışırken, metni okuyarak kelime dağarcığınızı genişletebilir ve kelime telaffuzunu daha iyi öğrenebilirsiniz.

Sesli kayıt dinleyin: Sureyi sesli bir kayıt aracılığıyla dinleyerek, ezberleme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Anlamını öğrenin: Surenin anlamını öğrenerek, kelime ve cümleleri ezberlemek daha kolay hale gelebilir. Bu nedenle, surenin Türkçe anlamını öğrenmeniz faydalı olabilir.

Amenerrasulu’nu kolayca ezberlemek için sabırlı olmanız, düzenli olarak tekrar etmeniz ve yukarıdaki yöntemleri kullanmanız önemlidir.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.