Bütün Her şeyden Kurtuluş Duası (Çok Etkili Dua)

19.10.2023
7.952
Bütün Her şeyden Kurtuluş Duası (Çok Etkili Dua)

Kurtuluş duası: Yaşadığınız bir sıkıntıya maruz kaldıysanız ve ya işlerinizin yolunda girmesini istiyorsanız bu duayı okumalısınız. En etkili dualardan bir tanesi olan Kurtuluş Duasını herkes okuyabilmektedir. Bu duayı her yerde bulamayabilirsiniz. Bu duayı okumadan önce temiz bir abdest alınız ve daha sonra kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir yere giderek bu duayı okuyarak dua ediniz.

Bu dua sizin bütün sıkıntılarınızı en yakın zamanda giderecek bir duadır. Allah’ın izniyle boğuştuğunuz sıkıntılardan kurtulacak ve hanenize helal rızık girecektir. Bereketli bir dua da olan bu kurtuluş duasını şiddetle tavsiye ediyoruz. İşte

Sıkıntılardan Kurtaran Dua

Duanın Okunuşu:

Bismillahirrâhmânirrahîm

İlâhî bi ehassı sıfâtike ve bi ‘izzi celâlike ve bi a’zami esmâike ve bi ‘ismeti enbiyâike ve bi nûri evliyâike ve bi demi şühedâike es’elüke ziyâdeten fi’l ‘ilm ve tevbeten kable’l mevt ve râhaten ‘inde’l mevt ve mağfireten ba’de’l mevt ve necâten mine’n-nâr ve duhûlen fi’l cenneh ve ‘âfiyeten fi’d-dünyâ ve’l âhirah bi rahmetike yâ erhame’r-râhimîn…İlâhî bi hakkı Huseyn ve ahîhi ve ceddihî ve ebîhi ve ümmihî ve benîhi hallısnî mimmâ ene fîh bi rahmetike yâ erhame’r-râhimîn…”

Duanın Anlamı:

“Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla

Allâhım! En özel sıfatın hakkı için, celâlinin yüceliği hakkı için, en büyük ismin (ism-i a’zam) hakkı için, peygamberlerinin ma’sûmiyeti hakkı için, velîlerinin nûru hakkı için, şehîdlerinin kanı hakkı için, bilgimi arttırmanı, ölmeden evvel tövbe nasîb etmeni, kolaylıkla can verebilmeyi, öldükten sonra affına uğramayı, cehennemden kurtulmayı, cennete girebilmeyi, dünyâ ve âhiret rahatını, senden rahmetin hürmetine istiyorum…Ey merhametlilerin en merhametlisi! Allahım! Hüseyin, kardeşi, dedesi, babası, annesi ve çocukları hürmetine, beni içinde bulunduğum bu durumdan rahmetinle kurtar. Ey merhametlilerin en merhametlisi!”

Gerçekten çok etkili dua olan kurtuluş duasını okuduktan sonra yararını göreceksiniz. Bu duayı diğer arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza da tavsiye edebilirsiniz. Duamızı beğendiyseniz aşağıdaki linklerden paylaşmanızı istiyoruz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

Sıkıntıdan Kurtaran Sekine Duası – (19 Tekrar)

Sizlerde bu duyaı 19 kez okursanız tüm sıkıntılarınız yok olacak Allahın izniyle.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

  1. İbrahim dedi ki:

    Allah senden razı olsun İnşaallah kardeşim. Allahım ne muradın varsa tez zamanda nasip etsin İnşaallah kardeşim. ✋