İş Bulmak İçin Okunacak Dua

04.08.2021
779
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.

Günümüzün sorunu iş bulmak. Bir de yeni mezun bir birey isek hiç sormayın bu yaramızı. Tecrübe isterler, sertifikalar isterler, diller isterler isterler de isterler.

Ben umudumu hiç kaybetmedim tam iki sene iş aradım. Neden kamu ya girmek için uğraşmadım. Çünkü okul bittikten sonra evlendim. 3 sene sonra baya ara vermiş oldum. Tekrar tüm konulara baştan başlamak emek vermek o kadar zor geldi ki anlatamam.

İş Bulma Duası

İş Bulma Duası

Bir de KYK borcumuz var unutmayalım tabi. Ah şimdi ki olgunluğum lise zamanın da olsa çok başka yerlerdeydim. Yol gösterenim olmadı.

İş Bulmak İçin Okunacak Dua

Hem aktif iş aradım hem de tevekkülüme devam ettim. Gelelim iş bulmak için dualarıma ;

  • “Bismillahirrahmanirrahiym, Rabbena atina min-ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda .Rabbişrah li sadri.Ve yessirli emri. (70 defa günlük )
  • Bismillahirrahmanirrahim
  •  “Ya müfettihu Fettih.Ya müferric ferric.Ya Müsebbibu sebbib.Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah,Ya Aliym iyyakena’büdü ve iyyake nesteıyn.” (40 defa)
  • Yasin suresinin 54,55,56 ayetleri ( en az 5 kez )

Dua etmek çok önemlidir. Nasıl edeceğimizi bilmek o kadar kıymetlidir ki.Ben hem iş aradım hem duamı ettim.

Tecrübe konusuna gelelim. Albert Einstein’in bir sözü gelir aklıma hep “Bilgi malumat değildir, bilmenin tek yolu deneyimlemektir.” ne kadar öz anlatmış konuyu burada. Söyleyecek söz bırakmamış. Okullarda öğrendiğimiz bilgiler ne işimize yarayacak diye hep sorarız? Mesela ben şimdi ön muhasebeciyim öğrendiğim muhasebe ile hiç alakası yok bir program var oradan fatura kesiyorum. Gerçek den bilgi belki temeli atıyor. Fakat programı öğrenmem deneyimleyerek oldu. Yanlışlıklar yapa yapa öğrendim. Deneyim için fırsat verilmeli insanlara ve verilen bu fırsatı çok iyi değerlendirmeliyiz. Büyük icatlarda böyle keşif edilmemiş mi? Belki yüzlerce deneyerek ama vazgeçmeden doğru yolu bulmuşlar. Keşifler ortaya çıkmış.

İşverenler yetiştirilmek üzere bir ortam vermeliler. Sistemde bu eksik. Hem her iki tarafın da istekleri karşılanmış olur.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.