Zayıflamak İçin Dua, Aşırı Kilolardan Kurtulmak İçin Okunan Dualar

06.08.2018
4.950
Zayıflamak İçin Dua, Aşırı Kilolardan Kurtulmak İçin Okunan Dualar

Merhaba arkadaşlar. Ülkemizdeki çoğu insanın başındaki en büyük dertlerden bir tanesi tabi ki de zayıflamaktır. Herkes kendini istediği kiloda ister ve bu kilolardan kurtulmak için bir çok dengesiz diyet yapar. Bu diyetler sonuçta kilo verdirse de diyet bittiğin de o kiloları tekrardan iki katı almanız kaçınılamaz olur.  Dinimizde de zayıflamak yani kilo vermek için kullanılan dualar ve esmalar vardır. Bu yazı dizimizde sizlere bu duaları ve bu esmaları sunacağız.

ZAYIFLAMAK İÇİN DUA 

Kiloları vermek için önemli olan esma ”YA-REZZAK” tır. Bu esma aynı zamanda dengeli beslenme ve düzenli beslenmeyi ima eder. Peki bu duayı nasıl okuyoruz? Öncelikle cuma sabahı sabah ezanı okunmadan uyanmalı ve bir bardak su içip Allah’a şükretmemiz gerekir. Daha sonra içtiğin suyun Allah’ın bir mucizesi olduğunu düşünüp suyu bile ne kadar güzel yaratmış olduğunu düşünüp Şükür ediyorsunuz.

Su için şükrettikten sonra ,

3 defa ” “Euzübillahimineşşeytanirracim”  diyin ve sonrasında 77 kez Ya-Rezzak esmasını okuyun. ( İçli içli ve kısık ses tonuyla okuyun ).

zayıflamak için eüzi

Daha sonra  ellerinizi açıp Allah’a şu şekilde dua edin. ( Bu duayı 3 kere duygulu bir şekilde okumanız gerekir )

”Temiz ve güzel rızkını en temiz ve güzel şekilde dağıtan Allah’ım, bu temiz rızk ile bütün mahlukatı sevince boğan rahmetin hatrına banada rahmetinle muamele buyur ve beni verdiğin rızk ile yetinen ve midesini gereksiz şeylerle doldurmayan temiz kullarından eyle. Amin.”

Bu duayı da ettikten sonra 3 kere Fatiha Suresini Okuyun.

FATİHA SURESİ OKU VE ANLAMI

Okunuşu
1- Bismillahirrahmânirrahîm.
2- Elhamdü lillâhi rabbil’alemin
3- Errahmânir’rahim
4- Mâliki yevmiddin
5- İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în
6- İhdinessırâtel müstakîm
7- Sırâtellezine en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Anlamı
1- Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
2- Hamd o âlemlerin Rabbi,
3- O Rahmân ve Rahim,
4- O, din gününün maliki Allah’ın.
5- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
6- Hidayet eyle bizi doğru yola,
7- O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların
ve o sapmışların yoluna değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çözüme Ulaşmak İçin Okunacak Dua

Bu duayıda yaptıktan sonra tekrardan ellerimizi açarak dua etmeye devam ediyoruz.

” Allah’ım. Bize senden başkasına kulluk etmememiz gerektiğini buyuran izzetin ve gönülleri kendine bağlayan hikmetin adına, lüzumsuz ve faydasız şeylerin vücudumuza girmesinden sana sığınırım.  Allah’ım. Bana vermiş olduğun bu bedeni en güzel bir şekilde sana geri getirmek içinbeni lüzumsuz rızıklardan uzak eyle.Amin. ”

Bu duayı da ettikten sonra zayıflamak için edilen duanın sonuna gelmiş bulunuyoruz. İnşallah bu dua sayesinde sizlerde hedeflediğiniz kilolara ulaşır ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin zevkini yaşarsınız. Allah bütün herkesin ettiği duaları kabul eylesin. Allah zorda kalan bütün dostlarımıza bir an önce o zorluklardan kurtulmayı nasip etsin.

 

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR
  1. Sare dedi ki:

    çok güzel bir yazı peki hergunmu okuyacağız bu zayiflama duasını lütfen cvp verin