Ya Rafi Enerjisi Fazileti Ve Sırları

13.11.2023
2.823
Ya Rafi Enerjisi Fazileti Ve Sırları

Dinimizde, insanların çeşitli emelleri için kullanmayı tercih ettikleri bazı esmalar, dualar ve zikir ifadeleri bulunmaktadır. Ya Rafi Enerjisi Fazileti Ve Sırları da bu konuda insanların, merak ettiği ve araştırmalarında sıklıkla yer alan fazileti oldukça yüce olan bir esma olarak karşımıza çıkar.

Esmalar, bilindiği gibi Allah’ın güzel sıfatları olarak gündelik ve özel zikir rutinlerimizde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle esmalar ile ilgili olarak hem olumlu düşünce hem de enerji açısından kuvvetli enerjileri meydana getirdikleri, çeşitli alimler tarafından ileri sürülmektedir. Bu nedenle işlerinizin rast gitmesi, mutluluk, refah, hayırlı işlere vesile olmak ve daha birçok yüce amaç için esmaları zikir olarak kullanmak, olumlu enerjileri meydana getirir ve etkileri kullandıkça çoğalmaktadır.

 Ya Rafi Enerjisi

Özellikle son zamanlarda insanların enerji üzerinde yaptıkları çalışmalar, insanların sözlü olarak kullandıkları sözcükler ya da zikir gibi anlamı çok özel olan bazı titreşimlere sahip kelimelerin ve kutsal ifadelerin olumlu bir enerji yaydığı hatta titreşim ve frekans olarak da giderek artan bir etkiyi ortaya çıkardığını ileri sürmektedir.

İşte Ya Rafi Enerjisi de bu açıdan anlamı itibari ile tekrarladıkça yükselen, kıymetlenen, makam ve mertebe artıran bir enerji yayması ile sıkça kullanılmaktadır. Bahse konu olan bu enerji frekansını hayatınıza hemen çekebilmek için günlük zikir rutini içerisinde Ya Rafi esmasını kullanabilir ve bu tekrarlamalar ile olumlu, yükselten, yücelten ve makam veren esma enerjisini çekebilirsiniz.

Ya Rafi Esması

Esmalar, daha önce de belirtildiği gibi Allah’ın güzel sıfatlarının bir ifadesi olarak farklı anlamlar ile ifade edilmektedir. Dile gelen anlamı ile Ya Rafi Esması Allah’ın dilediğini yüceltmesini, yukarı kaldırmasını, zilletten izzete çıkarmasını, makam vermesini, mertebeye ulaştırmasını ve de dereceleri artırmasını ifade eden bir anlama sahiptir. Bu nedenle genellikle işinde, okulunda ya da giriştiği işlerde başarılı olmak isteyen, yükselmek isteyen, yücelmek isteyen her kimse bu esmayı günlük rutin olarak kullanabilir. Aynı zamanda El Mukaddim ism-i şerifi ile de yakın bir anlama sahiptir.

 Ya Rafi Fazileti

Öncelikli olarak her bir esmanın ya da ism-i şerifin farklı anlamları olduğunu ve bu esmaların faziletlerinin de farklılık gösterdiğini belirtmek gerekir. Ya Rafi Fazileti de bu açıdan hayırlara vesile olmak, manevi yolda kendilerine hayırlı kapıların açılması, girdikleri ortamda adaletli bir yapı ile karşılaşmaları, giriştikleri işlerde rızık sahibi olmaları ve kazanç derecelerinin artması, fakirlikten ve zalim kişilerin göstermiş olduğu kötülüklerden korunmaları gibi anlamlara sahiptir.

Dolayısıyla, bu esmanın taşıdığı anlam gereğince girişte işlerde yükselmek isteyen, okulda ya da iş hayatında hayırlı kapıların açılmasına dua eden kişilerin dualarının karşılığını alındığını, inatçı zalim kişilerden korunduklarını aynı zamanda bütün bu işleri gerçekleştirirken kalp huzuruna eriştiklerini belirtmek gerekebilir. Dolayısıyla bu esmayı kullanmanın faziletleri yalnızca yükselmek ya da derece sahibi olmak değil aynı zamanda kötü insanlardan korunabilme gibi amaçlara da sahiptir.

 Ya Rafi Çekenler

Allah’ın güzel sıfatlarından biri olan Ya Rafi esması ya da ism-i şerifi, zikir olarak kullananlar için birçok farklı hayırlı kapıların açılmasını ve aynı zamanda birçok farklı sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelmektedir. Öncelikli olarak Ya Rafi Çekenler genellikle zikir işlemini gece yarısı ya da gün içerisinde olmak üzere gerçekleştirmektedirler.

Örneğin gece yarısı 100 defa Ya Rafi zikrini yapan kişiler, mertebe açısından yükselir, gün içinde 70 defa zikir yapanlar ise inatçı kişilerden korunurlar. Yine gece yarısı 351 defa kullanan kişiler kalp huzuruna erişir, işlerinde kolaylık hissederler ve hedeflerine ulaşma konusunda da yardım alabilirler.

 Ya Rafi Nedir? Ya Rafi Ne Demek?

Genel olarak dinimizde esma olarak bildiğimiz ism-i şerif anlamları Allah’ın güzel sıfatları olarak dile gelebilmektedir. Bu durumda da insanlar Ya Rafi Nedir? Ya Rafi Ne Demek? konusunu merak ettiklerinde bu esmanın anlamına dair bir araştırma içine girebilir hatta ilgili duaları hakkında da detaylı bilgi taleplerinde bulunabilirler.

Bir ism-i şerif olarak Ya Rafi esması, yükselten, mertebeye erdiren, zilletten izzete götüren, derece artıran, yukarı kaldıran olarak bilinmektedir. Yükselten, kaldıran ve benzeri gibi anlamları yalnızca fiziki olarak makam ya da mevkii gibi anlamlara gelmemelidir. Aynı zamanda manevi ve uhrevi olarak da yükseltme anlamında kullanılmaktadır.

 Ya Rafi Mucize Dualar

Dinimizde dua etmenin yeri her zaman farklıdır. İbadetlerin yanında dua kapısının her zaman açık olduğunun bilinmesi, insanlar açısından büyük bir rahatlama ve ferahlama anlamına geldiği gibi dua edeceğimiz dünya işlerimiz ve ahiret işlerimiz için de çeşitli duaları edebilmekteyiz. Bu durumda Ya Rafi Mucize Dualar genel olarak insanların manevi ve maddi olarak yükselme isteklerine karşılık, kötü ve inatçı insanlardan korunma isteklerine karışık ve kalp huzuruna ermek isteyen kişiler için önemlidir.

Bu dualar arasında ise “Ya Râfi’ celle celâlühû” kullanan kişilerin kıymeti artar, “Ya Râfi, Ya Bâsıt celle celâlühû” duasını eden kişiler için de rızık artışı olur, mesleğinde ilerler ve de işleri açılır.

 Ya Rafi Ebced Değeri

Zikir çekerken her bir esmanın sahip olduğu değere bağlı olarak bu zikir sayılarının kullanılması tavsiye edilmektedir. Buna göre Ya Rafi Ebced Değeri 351 olarak bilinmektedir. Aynı zamanda zikir için meydana gelen gün Pazar ve vakit olarak da Güneş olarak açıklanmaktadır.

 Ya Rafi Fazileti Ve Sırları

İnsanların dünya üzerinde ve ahiret hayatlarında ulaşmak istedikleri belirli bir mertebe bulunur. Genellikle maddi sınavlar ile beraber manevi sınavları vermek zorunda olduğumuz fiziki hayat, insanları belirli zorluklar ile sürekli olarak mücadele içerisine sokmaktadır. İşte bu tarz durumlarda gerek maddi sıkıntı, gerekse de işlerde ve kariyer durumunda yaşanan sorunların yanında, hayatımızda karşılaştığımız zorlu kişilerle vermiş olduğumuz sınavlar, bizlere olgunlaştırdığı gibi aynı zamanda manevi gücümüzü de artırmakta ya da azaltmaktadır.

İşte bu durumda dinimizde her konuda bir çare olduğu gibi bu tarz konulara yönelik de önemli bir çare sunulur. Ya Rafi Fazileti Ve Sırları da işte bu konuda gerek ahiret gerekse de fiziki varlıkta yükselmek, kalp huzuruna kavuşmak, maddi güce ulaşmak ve inatçı kişilerin şerrinden korunmak gibi amaçlar ile zikirlerde kullanılmaktadır.

 Ya Rafi Okuyanların Yorumları

İnsanların zikir olarak kullandıkları ve olumlu şekilde sonuç aldıkları bazı özel amaçları bulunabilir. Bildiğimiz gibi bu dünyada karşılaştığımız ve tecrübe ettiğimiz her bir olgu, bizleri ahiret dünyasına hazırlayacak ve yükselme mertebelerimizi de bu şekilde belirleyecektir. Ancak zaman zaman bu sınavları verirken zorlandığımız zamanlarda dualarımız, ibadetlerimiz ve zikirlerimiz bizlere doğru yolu gösterirken aynı zamanda bu sınavları vermede huzur ve ferahlık da vermektedir.

İşte bu zor zamanlarda Ya Rafi Okuyanların Yorumları genel olarak ele alındığında insanların işlerinde başarılı olduklarını, maddi gelirlerinde artış olduğunu ve aynı zamanda sosyal çevrelerindeki insanlarla da iyi anlaştıklarını belirtmek gerekebilir. Bunun yanında ibadetlerimizde Ya Rafi esmasını kullanmanın ahiret mertebesinde de yükselme sağladığına dair önemli İslam alimleri tarafından da çeşitli bilgiler de verilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Erhan
Ben Erhan. Dinimiz hakkında araştırma yapmayı severim ve kendi öğrendiğim faydalı bilgileri siz kardeşlerimle de paylaşmaktan memnun olurum. Bana destek olmak için konularıma yorum yapabilirsiniz. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.