Ramazan Ayı Ve Farkındalık

17.04.2021
378
Gizem
Dinimiz hakkında aslında ne kadarda az şey bildiğimizin farkında mıyız? Gelin hep birlikte bilgi açığımızı kapatalım. Araştırma yaptığım konularda edindiğim bilgileri sizlere de aktaracağım.

RAMAZAN AYI VE FARKINDALIK

Ramazan ayının gelmesi ile beraber, insanlar beslenme ile alakalı endişelere kapılmaktadır. Bu endişeler çeşitli rahatsızlıklara sahip bireylerde daha üst seviyede seyrettiği gibi, genel olarak tüm insanları etkisi altına alabilmektedir.

Öyle ki, bir anda herkes kitaplara, dergilere, gazetelere ve internet kaynaklarına yönelmekte uzmanlık alanı olsun olmasın, doğru ya da yanlışlığı onay almamış bilgilere erişmekte ve hatta onları uygulamaktadır. Bu kişiler ise, SAĞLIKLI BİR RAMAZAN İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ adı altında bireylere çeşitli bilgiler sunmaktadır. Ramazan ayında yenilen bir x besin, sizi daima tok tutabileceği gibi, y besin mideniz için iyi gelmeyebilir tarzında örnekler çoğaltılabilmektedir.

İleri yaştaki nüfusun doğru bilgiye erişimi daha büyük bir sorun teşkil etse dahi, tüm nüfus aslında bir bakıma tehlike altındadır. Konunun onay almış uzmanları, bu yanlış yönlendirmeler hakkında sıkça uyarılarda bulunsalar dahi, güvenilirliği hakkında en az puan alan kaynaklar internet üzerinden ulaşılan kaynaklar olmakta ve okunan her şeyin, bir mantık süzgecinden geçirilmeden ve doğru araştırmalar yapılmadan körü körüne uygulanmaması gerektiği esastır.

Ulaşılmakta olunan doğru kaynaklarda yazılanlar, dikkat edilmesi mühim bir ay olan ramazan ayı için dikkatlice uygulanmalıdır. Doğru ve esasında sağlıklı beslenme, ortaya çıkabilecek olan sorunları önleyici bir unsur halini alır. Bireyleri, sağlıklı yaşam için teşvik eder. Kişiler sağlıklı beslenme uygulamalarını eksiksiz uyguladıkları takdirde, rahat bir ramazan ayı geçirebilecekleri gibi, belki de hayatlarına doğru bir beslenme uygulaması da sokmuş olacaklardır. Beslenme önerilerini takip etmek mühim olduğu gibi, aslına bakılırsa en mühimi doğruluğu desteklenmiş, yanlış yönlendirmeler içermeyen bilgilerdir.

Bu durumda, doğru bilgiye ulaşmaya çalışırken, tüm bireylere farkındalık aşılanması, kişilerin sağlıklı bir ramazan geçirmelerini sağlayabilir ve ramazan ayını olumsuz etkileyebilecek durumları ortadan kaldırmaya da büyük katkı sağlar.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.