Muhakkak Günlük Okunması Gereken Salavatlar (En Etkili)

10.09.2022
4.022
Muhakkak Günlük Okunması Gereken Salavatlar (En Etkili)

Salavatlar, Peygamber efendimizi övme ve ona dua etmeyi ifade etmektedir.  Günlük Okunması Gereken Salavatlar okuyarak dua edebilir, Allah’a olan inancınızı daha da kuvvetlendirebilirsiniz.

Allah bize Ahzab Suresi 56. ayette şöyle emretmiştir. ”Şüphesiz Allah ve Melekleri Peygamber’e salat ediyorlar. Ey İman Edenler! Siz de ona salat edin, selam edin ” Ayetten de öğrendiğimiz gibi, salavatı ne kadar çok okursak bize o kadar çok faydalı olacaktır. Salavatlar bizim Peygamberimize vefa borcumuzdur. Bu yüzden borcumuzu ödemeliyiz. Şimdi size Önemli okunacak ve her gün okunursa daha çok kabul olacak salavatları yazacağız.

İbrahimiyye Salavatı

Bu salavatı günde 1000 kere okuyan rüyasında Peygamberimizi görür. Bu salavatı 1000 kere okuyan kişi Allah’a daha yakın olur. Allah onu korur. Peygamber efendimiz bu salavatı 1000 kere okuyana şefaatiçi olur. İşte salavat,

OKUNUŞU
“Allahumme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin ve barik ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin kema salleyte ve barekte ala seyyidina ibrahiyme ve ala ali seyyidina ibrahiyme fil alemiyne inneke hamidun mecid.”

ANLAMI
Allahım Efendimiz Muhammed’e ve Aline salat et, yine Efendimiz’e ve aline bereket ihsan et, tıpkı Alemlerde Efendimiz İbrahime ve Aline salat ettiğin ve bereket verdiğin gibi. Doğrusu sen övülensin, yücesin.

Lutfu Hafi Salavatı

Kim bu salavatı çokça okursa, dünya ve ahirette Allah’ın lütufları onu kaplar. Allah’a daha yakın olur ve Allah ettiği duaları kabul eder. Bu sebeple bu salavatı okumanın faydası çoktur.

SALAVAT:
“Allahumme salli ala seyyidina muhamedininnebiyyil ümmiyi ve ala alihi ve sahbihi ve sellim adede ma fis semavati ve mafil ardi vema beynehuma ve ecri ya rabbi lutfekelhafiyye fi umurina vel müslimiyne ecmaiyne allahumme salli ala seyyidina muhammedin salate ehli semavati ve eradiyne aleyhi ve ecri ya rabbi lutfekelhafiyye fi emri velmüslimiyn.”

Kemaliyye Salavatı

Bu salavat, Allah’ın kemalatının sonsuzluğunu anlatır.  Bazı alimlerin söylediklerine göre 70.000 bazı alimlerin söylediklerine göre 100.000 salavat gücündedir. Bu salavatı muhakkak okuyunuz.

1)

SALAVAT:
Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedin ve ala alihi kema la nihayete likemalike ve addi kemalihi.

2)

SALAVÂTI KEMALİYYE

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ‘adede in‘âmi’llâhi’l-kerîm ve ifdālihî

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ mürşidinâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ‘adede in‘âmi’llâhi’l-kerîm ve ifdālihî

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ şemsi’d-duhâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ‘adede kemâ li’l-lâhi ve kemâ yelîku bi kemâlihî

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ bedri’d-dücâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ‘adede kemâ li’l-lâhi ve kemâ yelîku bi kemâlihî

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ nûri’l-Hüdâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ‘adede kemâ li’l-lâhi ve kemâ yelîku bi kemâlihî

3)

“Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî adede in’âmillâhi’l-kerîmi ve ifdâlih,
Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ mürşidinâ Muhammedin ve alâ âlihî adede kemâlillâhi ve kemâ yelîku bi kemâlihî, eş-şemsü’d-duhâ, bedrü’d-dücâ, nûru’lhüdâ”

İnam Salavatı

Bu salavatı okuyan kişinin rızık kapılarının açılmasını sağlar. Borçtan kurtulmak için sıkça okunması gerekir. Bu salavat o kadar faziletlidir ki melekler sevabını yaza yaza bitiremez. Ayrıca okuyan kişi kıyamet günü korkularından emin olur.  Günde 313 defa okuyabilirsiniz.

OKUNUŞU:

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi adede in’amillahi ve ifdalih.

Bu kısa salavat gerçekten çok önemlidir. Her türlü sıkıntınız da okuyabilirsiniz.

İmam Gazali Salavatı

Bu salavatı okuyan kişinin kalbi şeytanın vesveselerinden korunmuş olur.  Bu salavat oldukça faziletli bir salavattır. Peygamber efendimizi rüyasında görmek isteyen kişi yatsı namazından sonra İhlas, Nas ve Felak surelerinden sonra bu salavatı getirsin. Duası kabul olacaktır. Ayrıca cuma günleri 7 defa okunması da önerilir.

OKUNUŞU :

Allâhümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ ve Mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve ehli beytihi Salâten tekünü leke ridâen ve lihakkihi edâen Ve a’tihil vesilete Veb’ashul makâmel Mahmudellezi veadtehu ve eczihi annâ mahüve ehluhu Ve eczihi efdale ma cezeyte nebiyyen an ümmetihi Ve salli aleyhi ve alâ cemi ihvânihi minennebiyyine vel mürselin Ve alâ âlihim ve sahbihim ecma’in Yâ erhamerrahimin.

ANLAMI:

Ey Rabbim, seyyidimiz, efendimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)’e onun âline, ashâbına ve ehl-i beytine, Senin rızanı taşıyan, hakkı edâ edilebilecek bir salât ve selâm ediver!. Onları mübârek kıl!. Ona vesîleyi bahşediver!. Onu, kendisine vaad ettiğin Makâm-ı Mahmûd’a eriştir!. Onu nasıl ehli ise, o şekilde bizimle karşıla. Bir nebînin ümmetiyle karşılanacağı en güzel bir biçimde karşıla. Ona, nebi ve resûl tüm kardeşlerine, onların âline ve arkadaşlarına salât ediver!. Ey merhametlilerin en merhametlisi!.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.