Kaçıncı Aydayız? Şu An Kaçıncı Aydayız 2024

Kaçıncı Aydayız? Şu An Kaçıncı Aydayız 2024

Zaman çok çabuk geçen kavramdır. Kaçıncı aydayız şu an kaçıncı aydayız 2024 yıla çok az bir zaman kala merak edilmektedir. Şu an yılın 11. Ayında bulunmaktayız. Yılın 11. Ayı olan kasım ayı aralık ayını müjdelemektedir. Bu yüzden Kasım ayı bir türlü geçmek bilmemektedir. Miladi takvime göre bir yıl 365 gün altı saatten oluşmaktadır. Bu bir yıl içerisinde on iki ay bulunmaktadır. Bazı aylar 30 bazı aylar 31 gün çekmektedir. Şubat ayı ise 28 gün çekmektedir. Ancak şubat ayı dört senede bir 29 gün çekmektedir.

Kaçıncı Aydayız?

Kasım ayı 30 gün çekmektedir. Bununla birlikte Kasım ayı hüzünlü bir aydır. Çünkü kasım büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği aydır. Kasım ayı yıl sonuna geçiş ayıdır. Bu yüzden mesleki açıdan hemen herkesin yoğun olduğu zamanlardandır. Kasım ayının bir özelliği de indirim ayı olmasıdır. Birçok marka, online site Kasım ayında çeşitli indirimler yaparak yeni yıla hazırlığı sağlamaktadır.

Kasım ayı on birinci ay olması nedeni ile hava değişimlerinin sıklıkla görüldüğü aydır. Bununla birlikte kasım başı pastırma yazları olarak kabul edilir. Kasım güz mevsiminin son ayıdır. 12. Ayın ortasında artık kış mevsimine girmiş bulunuruz. Kasım ayının bitimine az bir zaman kala herkes yılbaşına hazırlık yapar. Dükkanlar süslenir, hediyeler alınır.

Şu An Kaçıncı Aydayız?

Şu an kaçıncı aydayız bazen karıştırılmaktadır. Günler, aylar, yıllar o kadar çabuk geçiyor ki insanoğlu hayatın akışında kendini kaybediyor. İş, ev ve çocuklar derken günleri, ayları bilemez duruma gelmeye başladık. Gün itibari ile Kasım ayında bulunuyoruz. Bir ay sonra yeni yılın son günlerini yaşayacağız. 2023 yılının son Kasım ayı dolayısı bu yaşımızda yaşayacağımız son Kasım olacaktır. 2024 kasımında inşallah yepyeni duygular ve düşüncelerle sağlık içinde 11. Ayı yaşamak nasip olsun.

Yılın on birinci ayı her zaman heyecanlı geçmektedir. Çünkü bize yılın son zamanlarını geldiğini hatırlatır. Kasım ayının bir özelliği de kış meyve ve sebzelerinin bol olmasıdır. 11. Ay ayrıca akrep ve yay burçlarının ayıdır. Dolayısı ile biraz çetin, hızlı ve aksiyonlu geçer. On birinci ay olan Kasım aşkın güzelliğini de vurgulamaktadır. Bilindiği üzere sarı, turuncu ve kahverenginde dökülen yapraklar, yağan yağmurlar romantizmi temsil etmektedir.

Kaçıncı Aydayız 2024

Kaçıncı aydayız 2024 yılına ne zaman geçiş yapacağız diye düşünenler az değildir. Bu sebeple kısaca bilgi verelim. Şu an 2023 senesinin on birinci ayında bulunuyoruz. Dolayısı ile 2023 yılının bitmesine tam bir aylık bir süre kaldı. 11. ay yani kasım ayı çıktıktan sonra yerini aralık ayına bırakacaktır. Aralık ayı da tam 31 günlük bir süreçtir. Kasım ayı henüz sonlanmamışken 2024 yılına dair güzel dileklerde bulunmak, yapmak istediğimiz şeylere yönelmek, hedef koymak çok değerli olacaktır.

Aylar ve yıllar o kadar çabuk geçiyor ki zamanını tutamıyoruz. Bu yüzden çocuklar ve yaşlılar kaçıncı ayda olduğumuzu zaman zaman anımsamayabilir. Bu sebeple arada günleri, ayları, yılları hatırlamak iyi gelecektir. 11. Ay olan Kasım ayında sevdiklerimizi ziyaret etmek, onlarla zaman geçirmek çok kıymetli olacaktır.

Geçen günlerin telafisi olamamaktadır. Hiç kimse bulunduğun senenin temmuz ayını, eylül ayını veya 11. Kasım ayını yaşamayacak. Bu yüzden günlerimizin, aylarımızın kıymetini bilerek dolu dolu yaşamalıyız. En çokta sevdiklerimizle mutlu anılar biriktirmeye çözen göstermeliyiz. 2023 yılının son kasım ayı anılarımızda sevgi dolu ve özel kalmalıdır. Gelecek yıla sağlıkla, huzurla girmeniz dileği ile…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.