İçinizin Ferahlaması ve Rahatlaması İçin Dua – DENENMİŞ

09.03.2023
2.502
İçinizin Ferahlaması ve Rahatlaması İçin Dua – DENENMİŞ

İçimizi sıkan bunaltan sorunlar birike birike patlama noktasına gelir. Böle zamanlarda İçinizin ferahlaması ve rahatlaması için dua okumak oldukça fayda sağlayacaktır. Ruhsal olarak rahatlamak için okunan dualar sıkıntıları hafifletecektir.  Ruh halleri gün içerisinde sürekli değişebilmektedir. Zaman zaman içimiz sıkıldığında enerjimizi yükseltmek ve karamsar ruh halinden çıkmak adına dua çok rahatlatıcıdır.

Nazar ve iç sıkıntısı için dua okumak ruh hallerini anında değiştirir. Özellikle nazar dolayısı ile sıkıntı çeken biri dua okumaya başladığında ferahlayacaktır.  İç sıkıntıları için okunacak dualar ayet olabileceği gibi Esma Hüsna şeklinde de olabilir. Eğer ayet okuyorsak mutlaka abdestli olmak gerekir.  Sıkıntıların birçok sebebi olabileceği gibi nedensiz olarakta belirebilir. Bu yüzden hemen dua eyleminde bulunmak gerekir.

Ruhu Rahatlatan Dualar

Ruh hallerini olumlu dönüştürebilmek için dua etmek ruhu genişletecektir. Özellikle İnşirah suresi kalbi daraltan sıkıntıların giderilmesinde çok tesirlidir. Peygamber efendimizde sıkıntıdan kurtulmak için çeşitli dualar tavsiye etmiştir. Bu dualar hem bedenen hem de ruhen faydalı olmaktadır.

Stres yapmamak için okunacak dua çalışmaları ile ruhsal durumunuzu kontrol edebilirsiniz. İç sıkıntısı duyduğunuzda tavsiye edilen duayı okumanız sizi rahatlatacaktır. Dualar usulünce okunmalıdır. Tekli sayılarda okunabileceği gibi sınırsızca sayı âdetine takılmadan da okuma yapabilirsiniz. Allahtan gönül ferahlığı dileyerek okumanızı tamamlayabilirsiniz. İç ferahlığı sağlayan dualar kısa sürede etki eden dualardır. Bunalım anlarında okunması kıymetli olacaktır.

İçinizin Ferahlaması ve Rahatlaması İçin Dua

İçinizin ferahlaması ve rahatlaması için dua okuyarak içinizdeki büyük sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Gün içersin de içimizden gelen sıkıntılar hepimizin başına gelmiştir. Bu sıkıntılar bizim işimizde ve normal hayatımızda etkisini göstererek huzursuz yaparlar. İçinizi rahatlaması için Allah’tan yardım isteyin. Dua edin ve duanın karşılığını alın. Vereceğimiz bu duayı okuyarak içinizdeki sıkıntılardan kurtulup ferahlarsınız. Bu duayı okurken abdestli olmaya ve namazlardan sonra okumaya özen gösteriniz.

Duanın Okunuşu: Ene abdüke ibnü abdike ibnü emetikefı kabdatike nasiyeti biyedike,madın fiyye hükmüke adlünfiyye kadauke,es’elüke bikülli ismin hüue leke semmeyte bihı nefseke ev enzeltehu fı kitabike ev allemtehu ehaden min halkıke ev iste’serte bihı fı ilmi’l-ğaybi indeke en tec’ale’l-kur’an’a nura sadri ve rabia kalbi ve cilae huznı ve zehabe hemmı).
Türkçe Anlamı: Allah’ım! Ben senin kulunum, kölenin evladıyım, cariyenin evladıyım. Senin avucundayım. İdarem senin elindedir. Hükmün bende geçerlidir, hakkımda verdiğin hüküm adildir. Kendine verdiğin yahut kitabında indirdiğin, yahut yarattıklarından birine öğrettiğin, yahut gayb ilmine ait olarak kendine sakladığın her ismin hürmetine,senden isterim ki, Kur’an’ı gönlümün nuru, kalbimin baharı kılasın, sıkıntımı def edersin.

Verdiğimiz bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyun. Çok Yakın bir zamanda faydasını göreceksiniz. Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.