Herşeyin Hayırlısını İstemek İçin Dua (Etkili Dualar)

08.05.2023
55.749
Herşeyin Hayırlısını İstemek İçin Dua (Etkili Dualar)

Herşeyin Hayırlısını İstemek İçin Dua (Etkili Dualar) ile hayırsız olarak istediklerimizden arınabiliriz. Dünyada ve ahiret hayatında hayırlısını dilemek oldukça önemlidir. Kimin için ne hayırlı olacağını yalnızca Allah bilir. Sonuç itibari ile insan kendisi için neyin hayırlı olduğunu bilemez. Bazen dileklerimizde farkında olmadan bize zarar verecek bir şey için dua etmiş olabiliriz.

Dileklerimizde hayırsız olan ne varsa arınmak için Allahtan hayırlısını isteriz. İşin, aşın, eşin, evladın, rızkın ve ölümün hayırlısını dilemek oldukça önemlidir. Allahtan hayırlısını istemek için dua hayır kapılarınızı açacaktır. Yaşanan her şey hayırlısı yönünde ilerlemektedir. Bazen hayatta olumsuz gelişmelerde yaşanabilir. Ancak bu olumlu tarafları ve en hayırlısını görmemiz için bir vesiledir.

Her şeyin Hayırlı İçin Dua

Hayırlısını istemek için zikir etkili olacaktır. Allah’ın verdiği vermediği her şey hayırlıdır. Bazen bizim için olumlu sandığımız hayırsız, olumsuz gördüklerimiz ise bizim için en hayırlı olanlardır. Bunun farkında olmak bakış açısının da gelişmesine neden olacaktır. Neye niyet ederseniz edin Allahtan hayırlısını dileyin.

İster bu dünyada ister öteki dünya için hayırlısını dilemek çok önemlidir. Geleceğinizin hayırlı olabilmesi adına dualara sığınmak güzellikleri hayatınıza çekebilmeniz için kıymetlidir. Dua ederken dünya ve ahiret ayrımı yapmadan hayırlısını istemek gerekir. Allah herkese her konuda en hayırlısını nasip etsin. Dua ederken niyetinizin temiz olması ve abdestli olmak çok önemli bir unsurdur.

Her şeyin Hayırlısını İstemek İçin Dua

Herşeyin hayırlısını istemek için dua okuyarak o işin hayırlısı ile olmasına sebep oluruz. Hayatınızda bir işe başlayacağınız zaman bile bu duayı okuyabilirsiniz. Evlilik yapmak istediğinizde, yolculuk yapmak istediğinizde, aklınıza gelecek her yerde okuyabileceğiniz bir duadır. Bu duayı okumak için öncelikle abdest almalısınız ve sizi rahatsız etmeyecekleri bir odaya girip bu duayı okumalısınız. Duanın okuma sınırı yoktur. Okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. İşte Herşeyin Hayırlısını İstemek İçin Dua;

Duanın Okunuşu: Allahümme inni es’elüke hayra’l-mes’eleti ve hayrad-dü’ai ve hayra’n-necahi ve hayral ‘ameli ve hayres-sevabi ve hayra’l-hayati ve hayral-memati. Ve sebbitni ve sekkıl mevazini ve hakkık imanı verfe’deracati ve tekabbel salati veğfir hatieti ve es’elüked-deracati’l-‘ula mine’l-cenneti. Allahümme inni es’elüke fevatiha’l-hayri ve havatimehü ve cevami’ahu ve evvelehu ve zahirahu ve batınehu ve’d-deracati’l-‘ula mine’l-cenneti, âmin.

Allahümme inni es’elüke hayra ma ati ve hayra ma ef’alü ve hayra ma a’malü ve hayra ma batane ve hayra ma zahera ved-deracati’l-‘ula mine’l-cenneti, amin. Allahümme inni es’elüke en terfe’a zikri ve teda’a vizri ve tusliha emri ve tütahhira kalbi ve tuhsıne ferci ve tünevvira li kalbi ve teğfira li zenbi. Ve es’elüked-deracati’l-‘ula mine’l-cenneti, amin. Allahümme inni es’elüke en tübarike lifi nefsi ve fi sem’i ve fi besari ve fi ruhi ve fi halki v fi huliki ve fi ehli ve fi mahyaye ve fi memati ve fi’ameli fetekabbel hasenati ve es’elüke’d-deracati’l-‘ula mine’l-cenneti, amin.

Türkçe Anlamı: Allah’ım! Senden istenen şeylerin hayırlısını, duanın hayırlısını, kurtuluşun hayırlısını, işlerin hayırlısını, sevabın hayırlısını, hayatın hayırlısını, ölümün hayırlısını istiyorum. Beni dinimde sabit kıl, mizanda sevaplarımın ağır gelmesini nasip eyle, imanımı gerçek eyle, derecelerimi yükselt, namazımı kabul eyle, günahımı bağışla.

(Allah’ım!) Senden cennette yüksek dereceler istiyorum. Allah’ım! Senden benim için hayırları açmanı, işlerimin hayırla sonuçlanmasını, önceki, açığı ve gizlisi ile her türlü hayın, cennette yüksek dereceler istiyorum.

(Allah’ım!) Duamı kabul eyle. Allah’ım! Senden gelecekte olacak şeylerin hayırlı olanlarını, yaptıklarımın hayırlısını, gizli şeylerin hayırlısını, açık olan şeylerin hayırlısını ve cennette yüksek dereceler istiyorum.

(Allah’ım!) Duamı kabul eyle. Allah’ım! Senden şanımı yükseltmeni, günahlarımı silmeni, işlerimi ıslah etmeni, kalbimi temizlemeni, tenasül uzvumu korumanı, kalbimi nurlandırmanı, günahımı bağışlamanı ve cennette yüksek dereceler istiyorum.

(Allah’ım!) Duamı kabul eyle. Allah’ım! Senden nefsim, kulağım, gözüm, ruhum, yaratılışım ve ahlakım, ailem, hayatım ve ölümüm ve işlerim hakkında benden razı ol, hayır ve hasenatımı kabul eyle ve cennette yüksek dereceler istiyorum.

(Allah’ım!) Duamı kabul eyle. (Hâkim, De’avat, No: 1911)

Allah dularınızı kabul etsin. Amin.

Her şeyin Hayırlı İçin Dua

“Her şeyin hayırlı için dua etmek” İslam inancında önemli bir konudur ve Müslümanlar için günlük bir ritüeldir. Bu dua, birçok durumda kullanılabilir ve çeşitli anlamlar taşıyabilir.

Genel olarak, bu dua, hayatımızda karşılaştığımız herhangi bir durumda, ne olursa olsun, Allah’ın planının en hayırlı şekilde gerçekleşmesi için dua etmemizi sağlar. Bazen zorlu veya sıkıntılı bir durumda olduğumuzda, bu duayı kullanarak Allah’tan yardım ve rehberlik isteyebiliriz. Ayrıca, hayatımızdaki herhangi bir değişiklik veya karar verme sürecinde, her şeyin hayırlı olması için dua etmek önemlidir.

Örneğin, bir iş başvurusunda bulunuyorsanız, “Herşeyin hayırlısı için dua ediyorum” diyerek Allah’a yardım ve rehberlik isteyebilirsiniz. Aynı şekilde, evlilik, sağlık, eğitim veya başka bir konuda karar verirken de bu dua etkili olabilir.

Herşeyin Hayırlısını İstemek İçin Dua hayatımızın her alanında bize yardımcı olabilir ve bizim için en iyi sonucu sağlayabilir. Bu dua aynı zamanda bize, Allah’ın her şeyi kontrol ettiğini ve hayatımızda ne olursa olsun bize yardım edebileceğini hatırlatır.
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

 1. Ayşe dedi ki:

  Hayatta ne istersek isteyelim her şeyin en hayırlısını istemek daha iyi. Bu konuda çok dua okuyorum arıyorum en anlamlı ve güzellerinden biri de bu dua oldu teşekkür ederim 🙏🏻

 2. Eray Gürdal dedi ki:

  Allah herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah. Ne güzel bir dua. Böyle güzel bilgiler paylaşan sitelere ihtiyacınız var. 🙏

 3. Rumuzsuz dedi ki:

  Dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde biz Müslümanlar olarak Allah (c. c.) ‘tan Hayr’ lı olanı istemek adına güzel dualar edinmeliyiz. Bizler ve tüm insanlar için ne kadar dua edebilirsek o kadar iyi olacaktır.

 4. Abdullahyigit dedi ki:

  Herşeyin hayırlısını istemek bence en iyisidir keyifle okudum faydalı bir MAKALE sayenizde daha çok bilgi sahibi oldum .

 5. Oğuzhan dedi ki:

  Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin. İşimizde, evimizde ve hayatımızın neresinde olursak olalım, hakkımızda hayırlısı olsun.

 6. Hatice dedi ki:

  Herşeyin hayırlısını istemek bence en iyisidir keyifle okudum faydalı bir MAKALE sayenizde daha çok bilgi sahibi oldum .

  1. Sümeyye Yüksel dedi ki:

   Çok güzel bir yazı olmuş gerçekten her şeyin hayırlısını nasip etsin Allah. Bu yazınız içimi ferahlattı bu duayı bol bol okuyacağım

 7. Merve dedi ki:

  Allah herkesin hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah. Ne güzel bir dua. Böyle güzel bilgiler paylaşan sitelere ihtiyacınız var. 🙏

  1. Şilan dedi ki:

   Herşeyin en hayırlısı inşallah
   Rabbim kullarına şeffat ile hayırlısını nasip eder inşallah