Hangi Ayet Büyü Bozar? Büyü Bozan Dualar

Hangi Ayet Büyü Bozar? Büyü Bozan Dualar

Daha önceki yazılarımızda bir eve yapılan büyü nasıl bozulur bu konu hakkında bilgi vermiştik. Bugün ki konumuzda Hangi Ayet Büyü Bozar? Büyü Bozan Dualar hakkında bilgilendirme yapacağız.

Hangi Ayet Büyü Bozar?

Büyü bozan ayet özelikle bu konu durumdan müzdarip olan kişilerin merak ettiği ve öğrenmek istediği bir konudur. Kuran-ı Kerim’in tüm ayetleri Müslümana şifadır ve bazı hastalıkların da iyileşmesine vesiledir. Nazara gelmiş ve aynı zamanda kendisine büyü yapılmış olan kişilerin Kuran-ı Kerim sureleri içerisinde yer alan özel ayetleri okuması, bu durumdan kurtulmalarını sağlayacaktır.

Büyüden kurtulmak ve daha huzurlu bir yaşantı için Kuran-ı Kerim ayetleri ile yüce Allah’tan yardım istenmeli ve kendisine dua edilmelidir. Allah’tan başka şifa verecek ve büyü gibi kötü şeyleri uzaklaştıracak hiç kimse yoktur. Bu yüzden cinci hocalar ve medyumlar gibi şarlatanların kapısına, bir ümit için gitmemeli ve şifayı Allah’ın kelamı olan Kuran-ı Kerim ayetlerinden aranmalıdır.

Kuran-ı Kerim’in ayetlerinin ve indirilişinin Müslümanlara şifa olduğu ayet-i kerime ile sabittir. Eğer büyü gibi bir durum ile karşı karşıya geldiği iseniz veya bu gibi durumdan şüpheleniyorsanız, Kuran-ın Kerimin özellikle Bakara Suresinin bazı özel ayetlerini okumanız gereklidir. Bu ayetleri okumaya devam eden kişiler ise, kısa süre büyüden kurtulacaktır.

Büyü Bozan Ayetler Nelerdir?

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim Müslümanların tüm hayatlarını daha güzel yaşamaları için kendilerine Peygamber aracılığı ile gönderilmiş ilahi rehber ve kılavuzdur. Her türlü sıkıntınız ve hastalığınız için tıbbi yollara başvurduktan ve gerekli olan tedavileri gördükten sonra, Kuran-ı Kerim ayetleri ile şifa bulabilirsiniz. Ruhani hastalıklar gibi büyüye tutulmuş olan kişiler de Kuran ayetlerini okuyarak bu durumdan kurtulacaklardır.

Büyü bozan ayetler içerisinde ise şunlar yer almaktadır.

 • Bakara Suresinin 255 inci ayetini büyünün bozulması için her namaz sonrası okuyunuz.
 • Bakara Suresinin 285 ve 286 ayetlerini de gece yatsı namazından sonra ve uyumadan önce okuyun.
 • Felak ve Nas Surelerini, büyü ve sihir gibi durumlardan kurtulmak için sabah ve akşam üç defa okuyun.
 • İhlas Suresinin tüm ayetlerini gece yatmadan önce üç defa okuyun.
 • Fatiha Suresini de büyüyü bozan ayet olarak okuyun.

Aynı zamanda Kuran-ı Kerim’de büyü bozan ve sihire karşı etkili olan ayetler bulunmaktadır. Bu ayetler de büyülenmiş olan kişinin kurtulması için etkilidir. Bu ayetlerden bazıları ise; Yunus Suresi içerisinde olan 80 ve 81’inci ayeti kerimedir. Bu ayetleri büyülenmiş olan kişiye 150 defa okumak, büyünün ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Kuran-ı Kerim’de Büyü Bozan Ayetler Nelerdir?

Kuran-ı Kerim’de büyü bozan ayetler oldukça fazladır ve etkilidir. Bu ayetlerden bir tanesi Araf Suresinin 200’üncü ayetidir. Bu ayetin anlamı ise şu şekildedir. ”Eğer şeytan seni kışkırtırsa ve sana musallat olursa, hemen o şeytandan Allah’a sığının. Allah her zaman hakkı ile bilendir ve işitendir. Nisa Suresinin 76’ıncı ayetinde ise Allah; ”Şüphe yok ki şeytanın tuzağı zayıftır” buyurmuştur. Bu ayet tefsiri ise büyü gibi şeyler ile şeytan size tuzak kurarsa, o şeytandan Allah’a sığının anlamını taşımaktadır.

Kuran-ı Kerim’de Büyü Bozan En Etkili Sureler Hangileridir?

Kuran-ı Kerim’in ayetlerinin bütün olarak oluşmasına sure denir ve bunların adeti 114 tanedir. Kuran-ı Kerim’de büyü bozan en etkili sureler bulunmaktadır ve bu sureleri okuyanlar, kısa süre içerisinde tesirlenmektedir.

Bu sureler şunlardır.

 • Enam Suresi
 • Bakara Suresi
 • Kaf Suresi
 • Saffat Suresi
 • Maide Suresi
 • Nisa Suresi
 • Rahman Suresi
 • Buruc Suresi
 • Tarık Suresi
 • İhlas Suresi
 • Fatiha Suresi
 • Felak Suresi
 • Nas Suresi

Bu surelerin bazılarını okumak büyülenmiş olan kişiye hızlı bir şekilde etki gösterirken, bazılarına ise etki göstermesi zaman almaktadır.

Zaman almasının sebebi ise tamamen ile İlahi bir imtihandır. Bu sureleri okurken veya büyülenmiş kişinin üzerine okunurken, abdestli olmak gereklidir. Euzübesmele çekilmeli ve sonrasında sırası ile bu sureler kişiye okunmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
İlyas A.
İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Araştırmayı seven disiplinli bir kişiyim. Kitap okumayı ve farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı seviyorum.
YORUMLAR

 1. firat3676 dedi ki:

  Süper bir site

 2. Cagan dedi ki:

  Teşekkürler Çok Yardım Ediyorsunuz 🥳

 3. Canan dedi ki:

  Allah herkesi büyü yapanların şerrinden korusun. Her zaman dua ile korunmakta fayda var.

 4. yusuf dedi ki:

  Evet bu kesinlikle doğru