Hayırlı Ev Almak İçin Dua – Denenmiş

02.03.2024
5.273
Hayırlı Ev Almak İçin Dua – Denenmiş

Ev Sahibi olmak için dua, arayanlar vereceğimiz bu etkili dua ile ev sahibi olma hayallerini yerine getirebilirler. Tabi ki her şey Allah’ın izniyle olmaktadır. Siz ilk önce ev almak için yolunda bulunursanız Allah’da size yardım edecek ve hayalinizdeki evi alacaksınızdır.

Bu vereceğimiz duayı her gün 29 defa okursanız hayırlı ev almak için dua etmiş olarak ev sahibi olursunuz. Çok yakın bir zamanda duanın faydasını göreceksiniz. Özellikle yatsı namazından sonra sessiz bir yerde bu duayı 29 kere okursanız duanız gerçekleşecektir. İşte şimdi ev almak isteyenler için etkili duamızı paylaşıyoruz.

Ev Almak İçin Ali İmran Süresi (154) Âyet-i Kerim 

Duanın Arapça Okunuşu:

ثُمَّ أَنزَلَ عَلَيْكُم مِّن بَعْدِ الْغَمِّ أَمَنَةً نُّعَاسًا يَغْشَى طَآئِفَةً مِّنكُمْ وَطَآئِفَةٌ قَدْ أَهَمَّتْهُمْ أَنفُسُهُمْ يَظُنُّونَ بِاللّهِ غَيْرَ الْحَقِّ ظَنَّ الْجَاهِلِيَّةِ يَقُولُونَ هَل لَّنَا مِنَ الأَمْرِ مِن شَيْءٍ قُلْ إِنَّ الأَمْرَ كُلَّهُ لِلَّهِ يُخْفُونَ فِي أَنفُسِهِم مَّا لاَ يُبْدُونَ لَكَ يَقُولُونَ لَوْ كَانَ لَنَا مِنَ الأَمْرِ شَيْءٌ مَّا قُتِلْنَا هَاهُنَا قُل لَّوْ كُنتُمْ فِي بُيُوتِكُمْ لَبَرَزَ الَّذِينَ كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقَتْلُ إِلَى مَضَاجِعِهِمْ وَلِيَبْتَلِيَ اللّهُ مَا فِي صُدُورِكُمْ وَلِيُمَحَّصَ مَا فِي قُلُوبِكُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

Duanın Okunuşu:

BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM (ÂLİ İMRÂN Suresi 154 Ayet)
“Summe enzele aleykum min ba’dil gammi emeneten nuâsen yagşâ tâifeten minkum, ve tâifetun kad ehemmethum enfusuhum yezunnûne billâhi gayral hakkı zannel câhiliyyeh(câhiliyyeti), yekûlûne hel lenâ minel emri min şey’(şey’in), kul innel emre kullehu lillâh(lillâhi), yuhfûne fî enfusihim mâ lâ yubdûne lek(leke), yekûlûne lev kâne lenâ minel emri şey’un mâ kutilnâ hâhunâ, kul lev kuntum fî buyûtikum le berezellezîne kutibe aleyhimul katlu ilâ medâciihim, ve li yebteliyallâhu mâ fî sudûrikum ve li yumahhısa mâ fî kulûbikum, vallâhu alîmun bi zâtis sudûr(sudûri).”

Duanın Türkçe Anlamı: 

Sonra (Allah), bu gamın arkasından sizin üzerinize sükûnet veren bir uyku indirdi, içinizden bir grubu sarıp kaplıyordu ve diğer grup, canlarını önemsemişti (canlarının kaygısına düştüler). Allah’a karşı cahiliyye zannı ile haksız zanda bulunuyorlar: “Bu emirden bize bir şey (bir nasib) var mı?” diyorlar. (Onlara): “Muhakkak ki emirlerin hepsi Allah’ındır.” de. İçlerinde sana açıklamadıkları bir şey saklıyorlar. “Bu emirden bize bir şey (bir nasib) olsaydı, burada öldürülmezdik.” diyorlar.

Eğer siz, evlerinizde bile olsaydınız, üzerlerine katl (öldürülmeleri) yazılmış olanlar, yatacakları (ölüp düşecekleri) yere mutlaka çıkıp giderlerdi. (Bu) Allah’ın sizin sinelerinizde olanı sınamak ve kalplerinizde olandan (şüpheden), sizi temize çıkarmak (fitneden kurtarmak) içindir. Ve Allah, sinelerde olanı en iyi bilendir.

Allah dualarınızı kabul etsin. Amin.

Hayırlı Ev Almak İçin Dua

Ev almak gibi hayırlı bir niyetiniz için aşağıdaki gibi dua edebilirsiniz:

“Rabbi, bana ve anne babama lütfettiğin nimetlerine şükretmemi ve rızana uygun amellerde bulunmamı, neslimi sana ibadet edenler kılmanı dilerim. Rabbim, dualarımı kabul et.”

Bu dua, Allah’tan mevcut nimetler için şükretmeyi ve hayırlı bir ev almak gibi bir hedefe ulaşmak için destek dilemeyi içerir. Dua ederken samimi olmak, Allah’a niyetlerinizi ve dileklerinizi içtenlikle iletmek önemlidir. Aynı zamanda, alınacak evin hayırlı olması, aileye huzur ve bereket getirmesi için de dua etmek uygun olacaktır.

Dini inançlar doğrultusunda hayırlı bir ev almak için dua etmek, Allah’ın izniyle isteklerinizin kabul edilmesine ve hayırlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Dua etmenin yanı sıra, güvenilir bir şekilde araştırma yapmak, doğru seçimler yapmak ve karar verirken dikkatli olmak da önemlidir. Allah’tan hayırlı bir ev almak için yardım dilerken, doğru bir ev seçimi için de akıllıca adımlar atmaya dikkat etmek önemlidir.

Mutlaka okumalısınız Ev alma duası

12 esma ile ev alma duası

Ev almak için maddi durumunuzun yetmediği durumlarda ileriye dönük Rabbim’in hayırlı bir ev nasip etmesi için sık sık dua edilmektedir. Ev alma duası için Esma-ül Hüsna (Allah’ın güzel isimleri) ile dua etmek, bu amaçla yapılan duaların etkisini artıracaktır. Burada, 12 Esma-ül Hüsna ile yapılabilecek bir ev alma duası örneği bulunmaktadır:

 • “Ya Rahman” (Ey Merhametlilerin En Merhametlisi), ev alma konusunda bana merhametinle yardım et.
 • “Ya Fettah” (Ey Hüküm ve Fetheden), ev alma sürecinde doğru yolu ve fırsatları bana göster.
 • “Ya Rahman” (Ey Bağışlayan), ev alırken bana bağışta bulun ve kolaylık sağla.
 • “Ya Latif” (Ey Nazik Olan), ev alma sürecinde nazik olmamı ve doğru kararlar vermemi sağla.
 • “Ya Veli” (Ey Dost ve Velilerin En Hayırlısı), ev alma sürecinde bana yardım et ve koruma sağla.
 • “Ya Kuddus” (Ey Kutsal Olan), evimizin huzur ve kutsallık içinde olmasını dilerim.
 • “Ya Muhyi” (Ey Dirilten), evimizde hayat dolu olmayı ve mutluluk içinde yaşamayı dilerim.
 • “Ya Vâcid” (Ey Bulunan), aradığımız evi kolaylıkla bulmamızı dilerim.
 • “Ya Karim” (Ey Cömert), ev alma konusunda bana cömertlikle davranmanı dilerim.
 • “Ya Vahhab” (Ey Bol Bol İhsan Eden), bize ev alma konusunda ihsanda bulunmanı dilerim.
 • “Ya Razzaq” (Ey Rızık Veren), bize rızık ve bereketli bir ev alma imkanı vermeni dilerim.
 • “Ya Samed” (Ey Her Şeyin Sığındığı), evimizde huzur ve güven içinde olmayı ve her türlü sıkıntıdan uzak durmayı dilerim.

Bu duaları yaparken samimi olmak ve Allah’tan hayırlı bir ev alma konusunda yardım dilemek önemlidir. Ayrıca, dualarınızı yaparken sabırlı olmayı ve Allah’ın en doğru zaman ve fırsatı sunacağına inanmayı unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.