Elde Çıkan Siğile Okunacak Olan Dua

01.05.2022
1.018
Elde Çıkan Siğile Okunacak Olan Dua

Siğil el ve ayak gibi yerlerde sıklıkla çıkan bir et parçasıdır. Bu yüzden Müslümanlar, ellerinde olan siğillerden kurtulmak için dua etmeli ve yüce Allah’tan şifa istemelidirler. Peygamberimizin sünnetinde de olduğu gibi ellerinde siğil çıkan kişiye dua etmiş ve kendisinin de dua etmesini söylemiştir.

Elde Çıkan Siğile Okunacak Olan Dua

Elde çıkan siğile okunacak olan dua şu şekilde olmalıdır. ”La tera fiha ivecen ve la amla” (Kaynak : Taha Suresi 107 Ayet)

Anlamı : O yer de ne bir tümsek, ne de bir çukur göremezsin. demektir.

Eğer Arapça olarak dua etmesini bilmeyen kişiler, Türkçe anlamını söyleyerek de yüce Allah’a dua edebilirler. Allah herkesin niyetine göre duasını kabul edecek ve kendisine şifa verecek olan yaratandır. Bu yüzden siğil gibi başka konularda da yüce Allah’a dua etmekten yüz çevirmemeli ve her zaman için şifa Allah’tan beklenmelidir.

Ellerde çıkan siğiller için bu dua ise 21 defa okunmalı ve her okunma sonrası ise siğilin üzerine üflenmelidir.

Genital Bölge Siğil Duası Nasıl Olmalıdır?

Siğil sadece el, ayak, yüz gibi bölgelerde değil, aynı zamanda genital bölgelerde de çıkmaktadır. Böyle durumlarda ise kişiler utandıkları için, doktora gitmeye çekinmektedirler. Bu gibi durumda ise kişinin kendi payına düşen şeyi, yani tedaviyi olması ve sonrasında yüce Allah’a dua ederek şifa beklemesi gerekmektedir.

Genital bölge siğil duası ise belli kurallar doğrultusunda yapılmalıdır. Gerekli tedavileri olan ve siğili geçmeyen kişilerin dua ederek yüce Allah’tan şifa istemesi elzem bir durumdur. Dua ederken ise Peygamberimizin sünnetine uygun şekilde dua edilmelidir.

Özellikle bayanlar genital bölgelerinde meydana gelen siğillerin kaybolmasını istiyorsa, şu uygulamaları yapmalı ve dua etmelidir.

  • Dua etmeden önce bir fakire sadaka verilmesi en uygun olan davranıştır.
  • Daha sonra dua edecek olan kişinin abdest alması ve iki rekat hacet namazı kılması iyi olacaktır.
  • Kıbleye karşı 33 defa yüce Allah’a şükür kelimesini ifade eden Elhamdülillah denmeli ve sonrasında, 3 defa Peygamberimize arka arkaya salavat getirmelidir.

Daha sonra Peygamberimizin siğil için etmiş olduğu duaları, belli sayıları ve uygulamaları ile beraber kendisi yapmalıdır. Allah’ın izni ile kendisini şifa bulacak ve kendisine sıkıntı veren siğillerden kurtulacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
İlyas A.
İstanbul Üniversitesi mezunuyum. Araştırmayı seven disiplinli bir kişiyim. Kitap okumayı ve farklı konular hakkında bilgi sahibi olmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.