Dedikodu Yapanı Susturmak İçin Dua

02.11.2023
7.329
Dedikodu Yapanı Susturmak İçin Dua

Hakkında devamlı konuşan birileri var bu konuşan kişiden rahatsız oluyorsan dua ederek bu beladan kurtulabilirsiniz. Günümüzde dedikodu diye adlandırdığımız bu olayı hiç hoş karşılamamaktayız. Eğer sizde sizi devamlı kötüleyen ve sizin hakkınızda yanlış konuşan kişiler varsa bu kişiyi bu huyundan vazgeçirebilirsiniz.

Dinimizce dedikodu hoş karşılanmamaktadır. Dedikodu yapmak birçok kişinin kötü olaylar yaşamasına neden olabilmektedir. Dini bütün bir Müslüman olmak için dedikodudan, dedikodu yapandan uzak durmak çok önemlidir. Dedikodu yapanı susturmak için dua büyük önem taşımaktadır. Nice masumlar dedikodu yüzünden suçlanmış, hak etmediği bedeller ödemiştir. Bu yüzden dedikodu etmemek, edeni susturmak gerekir.

Dedikoduyu zararsız olarak görenler aslında kendilerini de günaha sokmaktadır. Birçok insan yaptığı dedikodunun neye mal olacağını kestiremez. Elbette ki bazı dedikodular bile isteye yapılmaktadır. Buda ortalığı karıştırmak, istenen kişiyi müşkül durumda bırakmak istemekten kaynaklanır. Hakkında konuşanları susturmak için dua okuyanlar dedikoduları net bir şekilde kesebilmektedir. Bu sayede rahat bir nefes almak mümkün olmaktadır.

Dedikoduyu Engellemek İçin Esma Hüsna

Hakkında birçok dedikodu yapılan kimseler dedikoduları önlemek adına dua ve Esmalardan yardım alabilir. Bu sayede aslı astarı olmayan sözler bir anda kesilecektir. Verdiğimiz kıymetli duayı dedikodu yapanı ya da yapanları susturmayı niyet ederek okuyabilirsiniz. Kimsenin laf söylememesi için dua okumak kendinizi koruma altına almanın en güzel yoludur.

Dedikodu yapan ya da yaptıran kişiler Allah katında büyük bir günah olarak nitelendirilmiştir. Öyle ki Kuranda yer alan Hucurat suresinin 12. Ayetinde dedikodu yapan kişilerin ölmüş insan eti yediğine dair ayet bulunmaktadır. Bununla birlikte esma olarak Ya Aziz zikri çekilebilir. Bu yüzden kesinlikle dedikodudan kaçınmalı, yapanları da susturmanın yollarını aramalıyız.

Dedikodu Yapana Okunacak Dua

“Ya berru fe lâ şey’e küfvün yüdanihi ve lâ imkâne li vasfih.”

Okuyabildiğiniz kadar abdestli bir şekilde okumaya özen gösteriniz. Allah dualarınızı kabul etsin.

Bu vereceğimiz dua ile bu kişiyi bu huyundan vazgeçirebilirsiniz. Bu duayı her gün ve Cuma günü özellikle birinci saatte okuyan kimseler, hiç kimse tarafından kötü konuşulmaz ve aksine övülürler. İşte Duamız.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Elif Dmr
Elimden geldiğince araştırma yaparak dinimiz hakkında bilgi verici ve faydalı içerikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yaparak sizlerde bu yolda ban destek olabilirseniz sevinirim. Sevgilerimle,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.