Bir Annenin Kızına Duyguları Bu Kadar Güzel Anlatılamazdı!

Bir Annenin Kızına Duyguları Bu Kadar Güzel Anlatılamazdı!

Annelik çok özel bir niteliktir. Bir kadının anne olması tüm hayatını değiştirir. Bir annenin kızına duyguları ne kelime ile nede davranışla ifade edilebilir. Kız evlat sahibi olan anneler ömür boyu sürecek bir arkadaş kazanırlar. Kız evlat annenin en iyi arkadaşı, en büyük sırdaşı haline gelir.  Elbette ki evlatta cinsiyet ayrımı söz konusu olamaz. Ancak anneler kendi cinsinden bir bebek sahibi olmayı her şeyden çok istemektedir.

Anne olmak bir sorumluluktur. Kız çocukları narin ve sevgi dolu yapısından dolayı annelerin baş tacıdır. Kız çocuklarının en iyi şekilde yetişmesi bir annenin en büyük sorumluluğudur. Bir anne kızını iyi yetiştirerek gelecekte başarılı bir birey olmasını sağlar.  Anne ve kız arasında çok kuvvetli bir bağ vardır. Bir bebek anne karnına düştükten sonra derin bir bağ oluşur. Cinsiyetin belirlenmesi ile birlikte bu bağ daha da kuvvetlenir.

Bebeklik çağından itibaren anneler ve kızları her zaman için ayrılmaz bir ikilidir.  Bebek büyüyüp geliştikçe anne kız çocuğu üzerinde daha çok titremektedir. Kız çocukları olan anneler için çok kıymetlidir. Öyle ki gözünden sakınırlar. Bir dediğini iki etmezler. Sevgilerini sonsuz şekilde çocuklarına akıtmaktan çekinmezler.

Annenin Kızına Duygulu Sözler

Annenin kızına duygulu sözler söylemesi kız çocuklarının daha sevgi dolu olmasına neden olur. Ayrıca bir anne olarak kız çocuğuna ilgi ve alaka göstermek çocuğun motivasyonunu kuvvetlendirecektir. Bazı anneler duygularını göstermeyi beceremez. Çocuğunu ne kadar sevse de duygu paylaşımı konusunda eksik kalabilir. Çocuklar sevgi ister, sevgiyi alan çocukta yaşam yolunda çok daha başarılı olur. Bu yüzden sevgiyi derinden hissettiren duygusal sözler kız çocuklarını mutlu edecektir.

  • Canım kızım, en iyi arkadaşım biricik sırdaşım sen bir yana dünya bir yana
  • Kelimelerle ifade edemesem de senin varlığın bana en büyük güç güzel kızım
  • Sevgimi tarif etmekte zorlansam da hayatımın en güzel varlığısın. Yaşamım boyunca senin için elimden gelenin en iyisini yapacağım.
  • Güzel kızım her ne olursa olsun bugün olduğu gibi yarında, bir sonraki günde her zaman ömrüm yettiğince yanındayım.

Anneler kızlarına güzel cümlelerle kendilerini ifade edebilir. Sevgi dili davranışlarla da desteklenmelidir. Anneler kızlarına her konuda destekçidir. Özellikle kız çocuklarına kendi ayakların üzerinde durma konusunda eğitmek anne için büyük görevdir. Annenin duyguları ne kadar gelişmişse kız çocuğuna faydası o kadar çok olacaktır.

Annenin Kızına Gurur Sözleri

Annenin kızına gurur sözleri duygular kadar önemlidir. Bir anne kızı ile gurur duyması motivasyonu arttırmakta büyük rol oynamaktadır. Kız çocuklarını yetiştirirken sevgi dolu olmak ve evladınıza karşı gururlu bir anne olabilmek çok kıymetli olacaktı. Çünkü kız çocukları birer genç kız olduğunda veya yetişkin bir kadın olduğunda annelerinin sevgisini ve gururunu hissederek hayatlarına yön vermektedir. Bir annenin evladı ile gurur duyması inanılmaz bir duygudur. Çocukları her açıdan harekete geçirir. Annelerin desteği, gururu, sevgisi ile kız çocukları başarılı genç kadınlar olma yolunda ilerlemektedir.

Mutlaka okumalısınız Zekeriya Peygamberin Çocuğu Olması İçin Okuduğu Dua

Anneler sevgiden ve gurur duymaktan korkmamalıdır. Saklanan duygular kızınızın hayatında pozitif sonuçlar sağlamayacaktır. Çocukların annenin desteğine ve sevgisine ihtiyacı vardır. Bu yüzden duygular açıkça ifade edilmelidir. Kız çocuk büyüdükçe annesini anlar ve annesinin davranışlarını benimser. Bu sebeple geleceğin kız çocukları için güzel geçmesi için anne sevgisi en değerli hazinedir. Kız evlatların yetişkin bir anne olduğu zaman sağlıklı çocuklar yetiştirebilmesi için kendi çocukluklarının sağlıklı temeller üzerine kurulması gerekir. Bu bakımdan anneler duyguları konusunda seçici olmalıdır.

İlgi ve alakalı büyütülmüş kız çocukları anne olduklarında kendi annelerinden gördüğü sevgiyi ve şefkati kendi çocuklarına aktarabilmektedir. Eğer kız çocuğu ilgisiz ve sevgisiz yetişirse kendi çocuklarına büyük ölçüde zarar görecektir. Özellikle kız çocuklarını el üstünde tutmak, sevgiyle büyütmek çok özeldir. Çocukluktan itibaren sevgi, saygı ile yetişen kız çocukları eğitim, kariyer ve evlilikte dahası anne olmakta da başarılı olabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.